Android

Samsung Galaxy A72 Geekbench Testi

Samsung A serisi hala daha fazla satan telefonlar listelerinin ilk sıralarında yer alırken, önümüzdeki aylarda tanıtılacak Samsung Galaxy A72, performans skorları ile karşımızda!

Cihazın 4G olan versiyonu SM-A725F model numarasını kullanırken, 5G olan versiyonu SM-A726B model numarasını kullanacak. Samsung henüz cihaz hakkında hiçbir teknik bilgiyi aktarmadı, ancak ülkemizde satılacak olan 4G versiyonu Geekbench performans testine girdi ve sonuçları belli oldu. Böylelikle telefonun bazı özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy A72 Geekbench Skoru

Samsung Galaxy A72 Geekbench Skoru Belli Oldu
Samsung Galaxy A72 Geekbench Skoru Belli Oldu

Android 11 ile kutudan çıkan A72, 8 GB RAM ile birlikte gelirken Snapdragon 720G işlemciden gücünü alıyor. Galaxy A52’nin 4G olan versiyonu da Snapdragon 720 işlemcisinden güç alıyor.

Yapılmış olan bu test işlemci ve RAM dışında herhangi bir ek detayı içermiyor. Ancak daha önce ortaya atılmış iddialar ve render resimlerini dikkate alarak baktığımız zaman, cihaz 6,7 inç büyüklüğünde delikli ekran ve dört arka kamera ile gelecek olduğunu söyleyebiliriz.

Beyaz, mavi, mor ve siyah başta olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile gelmesi beklenen A72’nin etiket fiyatı, 500 Euro seviyesinde olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu