AndroidGüncel

Samsung Galaxy A72 Yeniliklerin Telefonu Mu?

Samsung, Galaxy A serisi ile dünyada ve özellikle Türkiye’de oldukça sevilen ve hızla satılan bir seri oldu. Samsung, A serisi telefon modellerinde bir yenisine daha yer vereceğini açıkladı. Galaxy A72 ilklerin yer adlığı bir telefon mu olacak?

samsung  galaxy a72 5 kameralı
Samsung Galaxy A72 5 Kameralı Akıllı Telefon

Samsung Galaxy A72’nin En Önemli Özelliği Kamera Olacak

Geçen yıl Aralık ayında Samsung, Galaxy A71 akıllı telefonunu halka sundu. Güney Koreli bir yayın tarafından paylaşılan yeni haberlere göre Samsung’un Galaxy A72 akıllı telefon üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Yayılan bilgilere göre Galaxy A72’nin Samsung’un arka kapağında 5 kameralı ilk akıllı telefonu olarak geleceği iddia edildi.

Bu kameralar ise 64 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş kamera, 3x yakınlaştırma imkanı sunan 8 MP telefoto, 5 MP bokeh efekti veren kamera bulunuyor. Ön tarafta ise telefonun 32 MP bir kamera bulunması ihtimaller içerisinde.

Sızan diğer bilgilere göre, A72’nin optik görüntü sabitleme özelliğine sahip ilk A serisi cihaz olacağı iddia edilmişti. Fakat Galaxy A5 2016 sürümü optik görüntü sabitleme özelliği ile gelmişti. Firmanın orta sınıf telefonlarının hiçbiri bu özelliği içermiyordu.

Samsung’un bu akıllı telefon için büyük hayalleri var, toplam satışın Samsung’un toplam hacminin ise yaklaşık olarak yüzde 10’u olacak şekilde yani 30 milyon olarak tahmin ediliyor.

Teknnoloji ile kalmak ve son gelişmelerden haberdar olmak için Teknotomy haber bültenine kayıt olabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu