Android

Samsung Galaxy M12’nin İsmi Bluetooth Sertifikasında Ortaya Çıktı

Samsung firmasının üst üste çıkardığı yeni akıllı telefonlarından biri de Samsung Galaxy M12 olacak. Bu zamana kadar bu telefonun ne zaman çıkış yapacağına dair kesin bir bilgi verilmedi. Buna rağmen cihazın gerekli izinleri şimdiden toplanıyor.

Bluetooth sertifika sitesinde Samsung Galaxy M12 ismi yer alırken, telefonun model numaraları da Wi-Fi Alliance sertifikasında ortaya çıktı. Telefonun çok büyük bir bataryaya ve dört kameraya sahip olacağı öğrenildi.

Samsung firması yeni modeli için gerekli sertifikaları toplamaya başlamış durumda. Samsung’un yeni telefonu Bluetooth SIG ve Wi-Fi Alliance sertifikalaması  internet sitesinde ortaya çıkarken telefonun ismini ve model numarasını da doğrulamış oldu. 

Samsung Galaxy M12'nin İsmi Bluetooth Sertifikasında Ortaya Çıktı
Samsung Galaxy M12’nin İsmi Bluetooth Sertifikasında Ortaya Çıktı

Telefonun özellikleri ve tasarım görselleri geçtiğimiz zamanlarda ortaya çıkmıştı. İsim ise böylelikle doğrulanmış oldu. Telefonun piyasaya çıkış tarihi şu anda bilinmese de alınan sertifikalardan yola çıkacak olursak, yakın bir tarihte piyasaya çıkacağı anlamına geliyor. 

Elde edilen bilgilere göre telefonda 6,5 veya 6,7 inçlik bir Infinity-V ekran bulunacağı,  arkada ise dört kamera yer alacağı ve telefonun, 7000 mAh’lik güçlü bir bataryaya sahip olacağı belli oldu.

Samsung Galaxy M12’nin Özellikleri Nelerdir?

Bu zamana kadar çıkan söylentilere ve elde edilen bilgilere bakarsak telefonun model numaraları SM-M12FG/DS ve SM-F12G/DS olacak. Sertifikalarda yer alan bu bilgiler daha önce sızıntı haber olarak duyurulmuştu. Telefonda ayrıca Android 11 işletim sistemi bulunacak.

Samsung Galaxy M12'nin İsmi Bluetooth Sertifikasında Ortaya Çıktı
Samsung Galaxy M12’nin İsmi Bluetooth Sertifikasında Ortaya Çıktı

Telefonun özellikleri ise aşağıdaki şekilde:

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 450
  • RAM: 3 GB
  • Arka Kamera: 12 MP + 5 MP + 2 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Batarya: 7000 mAh
  • Depolama: 32 GB
  • Boyutlar: 163.9mm x 75.9mm x 8.9mm
  • Girişler: Type-C girişi, 3,5 mm kulaklık girişi

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu