Android

Galaxy S20 FE DxOMark Skoru

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S20 FE modelinin kamera konusundaki yetenekleri gözden geçirildi. S20 FE DxOMark puanı beklenen puan ile örtüştü. Cihaz, bir önceki amiral gemi olan S10’a yakın bir skor aldı.

Samsung’un S20 serisine sonradan eklediği model S20 FE; fotoğraf kalitesi performansından DxOMark testinde 119 puan aldı. Video testine girdiği zaman ise 101 puan aldı. Zoom aşamasından ise 68 puan alarak testi tamamladı.

Samsung Galaxy S20 FE DxOMark Skoru Belli Oldu
Samsung Galaxy S20 FE DxOMark Skoru Belli Oldu

Samsung S20 FE DxOMark puanı ortalama olarak ise 115 puan diye açıklandı. Cihaz almış olduğu bu skor ile birlikte, Galaxy S10 Plus‘ı arkasında bırakırken, S10 5G’yi geçemedi.

Galaxy S20 FE Özellikleri Nelerdir?

Yeni çıkacak olan bu cihazda; 12 MP f/1.8 OIS destekli geniş açılı ana kamera, 8 MP f/2.0 3x optik zoom bulunuyor. Ek olarak OIS bulunan telefoto ve 12 MP f/2.2 ultra geniş açı olmak üzere telefonda üç adet kamera yer almış durumda. Samsung S20 FE, 8K çözünürlük kalitesi ile video çekimi yapabiliyor.

Ön kamera tarafına gelecek olursak kullanıcıları 32 MP f/2.0 geniş açılı ve HDR desteği bulunan tek kamera karşılıyor. Bu kamera ise 3x optik zoom ve 30x Space Zoom özellikli. Bunun dışında ek olarak bahsetmek gerekirse ön kamera 4K çözünürlüğü destekleyen videolar çekebiliyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu