Android

Samsung Galaxy S21 Serisinin Üretimine Başlandı

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan Samsung’un 2021 yılının başında yayınlayacağı yeni nesil amiral gemisi Galaxy S21 modelinin serisi için üretime başlandı. Gelin birlikte Galaxy S21 serisi ile ilgili ortaya çıkan bilgilere hızlıca göz atalım.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21

Samsung’un bu yıl yeni nesil amiral gemisi modellerini daha önceki senelere göre erken satışa sunma planı olduğu söylentileri bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Samsung’un bu planı, bir kez daha güvenilir bilgileri ile adından söz ettiren Roland Quandt tarafından onaylandı.

Yapılan açıklamaya göre Samsung Galaxy S21 serisinin üretimine başladı. Cihazların üretimi ise Güney Kore ve Vietnam ülkelerinde yapılıyor. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ilk olarak üst segment amiral gemisi Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra modellerinin üretimini yapacak. Sonrasında ise standart Galaxy S21 modelinin üretimini gerçekleştirecek.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 Serisi

Samsung Galaxy S21 Serisi Hakkında Bilinenler

Samsung’un yeni nesil amiral gemi modellerinin Ocak ayının başında duyurulacağı söyleniyor. Telefonların tanıtımına az bir süre kalmış olsa da S21 ve Galaxy S21 Plus modelleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Galaxy S21 Ultra hakkında daha fazla bilgi elde etmek mümkün. Aktarılan bilgilere göre 120 Hz ya da 144 Hz ekran yenileme hızına sahip bir ekran ile beraber geleceği söylenen modelin 6,8 inç büyüklüğünde Dinamik Amoled ekrana sahip olacağı düşünülüyor.

108 megapiksel ana kamera ile birlikte gelecek olan bu modelde ayrıca 5.000 mAh kapasiteli bir batayaya sahip olacak. S21 Ultra modelinin Exynos 2100 işlemci ve Snapdragon 875 işlemciden güç alacak.

Teknolojiye dair daha fazla bilgilerden haberdar olmak için Teknotomy Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu