Güncel

Samsung Galaxy Smart Tag Takip Cihazı Geliştiriyor

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung‘un takip cihazı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Samsung Galaxy Smart Tag olarak isimlendirilecek olan bu cihazın, kayıp ürünleri bulmaya odaklandığı ifade ediliyor. Ancak Endonezya Telekom Sertifikasyonu’nun veri kayıtlarında ortaya çıkan ürünün çıkış tarihi belli değil. Çünkü bir süredir ABD merkezli olan teknoloji devi Apple‘ın da “AirTags” isminde, benzer bir ürün üzerinde çalıştığı biliniyor.

Samsung Galaxy Smart Tag Takip Cihazı Geliştiriyor
Samsung Galaxy Smart Tag Takip Cihazı Geliştiriyor

Aslına bakacak olursak Samsung, geçtiğimiz senelerde böyle bir ürünü duyurmuştu. “SmartThings Tracker” isimli ürün, sahip olduğu LTE desteği ile ürünlerin kaybolmasını engelliyor. EI-T5300 (Samsung Galaxy Smart Tag) model koduna sahip yeni ürün de SmartThings Tracker‘a çok benzeyecek gibi görünüyor. Ancak yeni ürün, eskisine göre teknik özellikleri bakımından çok daha gelişmiş olacak.

SmartThings Tracker Görünümü

Samsung, takip cihazı ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bu ürün, sadece GPS ve LTE’den çok daha fazlasını sunacak. Samsung’un yeni ürününde UWB (ultra geniş bant) desteği sunulabilir. Bu da Samsung Galaxy Smart Tag‘in oldukça hassas konum verisi sağlayacağını gösteriyor.

SmartThings Tracker Görünümü
SmartThings Tracker Görünümü

Samsung Galaxy Smart Tag‘in çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak beklentiler, bu ürünün Galaxy S21/30 ailesi ile birlikte duyurulacağı düşünülüyor. Üstelik firma, bu zamanlama ile birlikte muhtemelen Apple‘ın AirTags‘ine de dişli bir rakip olarak ortaya çıkacak. Kullanıcıların hangi markanın takip cihazı ürününe daha fazla ilgi göstereceğini ise zaman gösterecek.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu