Android

Samsung GameDriver Yayınlandı

Samsung GameDriver isimli uygulama, isminden de anlaşılabileceği üzere oyunlar için özel olarak yapılmış bir program. Telefonların oyunlardaki genel performansını artırmaya çalışan uygulama, Google Play Store üzerinden yayınlanan GPU yazılım güncellemelerinin de otomatik olarak yapılabilmesini sağlıyor. Ancak bu uygulama, şu an için tüm Samsung telefonlara ve tüm oyunlara destek vermiyor.

Samsung GameDriver Google Play'de Yayınlandı
Samsung GameDriver Google Play’de Yayınlandı

GameDriver, herhangi bir arayüz temasına sahip değil. Yani bu uygulamayı Google Play Store üzerinden telefonunuza indirirseniz, uygulamaya herhangi bir şekilde giriş yapamazsınız. Uygulama telefonun arka planında kalarak otomatik çalışıyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra belli başlı oyunlara: Call of Duty: Mobile, Fortnite ve Black Desert isimli oyunlar için performans artırma işleminin yapılabildiğini göreceksiniz. 

Samsung GameDriver 10 Milyon İndirmeye Ulaştı

Bu uygulamanın en fazla dikkat çeken özelliği, GPU güncellemelerini otomatik olarak sunabilecek olması. Açıklamak gerekirse Samsung, GPU güncellemeleri için genel bir yazılım güncellemesi hazırlamak zorunda kalıyordu. Ancak yakın bir süre içerisinde gelecek olan bu uygulama ile GPU güncellemelerine ince ayarların yapılabilmesi, Global çaptaki tüm kullanıcılar için birkaç saat içinde tamamlanabilecek. 10 milyondan fazla kişi tarafından indirilen uygulama, kapsamının genişletilmesiyle birlikte tüm Samsung kullanıcıları tarafından indirilecek gibi görünüyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu