Güncel

Samsung ve Mastercard Biyometrik Kimlik Doğrulaması Geliştirmek için Bir Araya Geldi

Samsung ve Mastercard, biyometrik kimlik doğrulaması sunarak ödeme kartlarının güvenliğini artırmak için birlikte çalışacak. Tasarlanacak olan yeni kart, ödeme alınmasına izin vermeden önce parmak izinizi tarayacak. Samsung System LSI Business, kart için parmak izinin taranmasını ve ardından sahibine ait olduğunun doğrulanmasını sağlayan bir yonga seti (veri akışını sağlayan bir çeşit işlemci) ihtiyacını karşılayacak.

biyometrik kimlik doğrulama mastercarda samsungla gelecek
Yeni Güvenlik Sistemi Ödeme Noktalarına Temas Gerektirmeden İşlem Yapmayı Sağlayacak

Biyometrik kimlik doğrulaması, dört basamaklı bir PIN kodundan çok daha güçlü ekstra bir güvenlik katmanı eklemenin yanı sıra, salgın süreci nedeniyle, ödeme sistemlerinde oldukça istenen bir özellik olarak, ATM makineleri gibi ödeme merkezleriyle fiziksel olarak etkileşim kurma ihtiyacını da ortadan kaldıracak.

Biyometrik Kimlik Doğrulaması Pek Yakında Kullanıma Sunulacak Gibi Görünüyor

Samsung Electronics’in başkan yardımcısı Harry Cho açıklamasında; “Pasaportlar, kredi kartları ve mobil cihazlar gibi çeşitli uygulamalardaki güçlü güvenlik çözümleri geçmişimizden yararlanarak, tüketicilerin ödeme kartı hizmetlerini ekstra gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir ortam hazırlamak için Mastercard ve Samsung Card ile birlikte çalışacağız.” dedi.

Mastercard Siber ve İstihbarat Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Karthik Ramanathan; “Mastercard, bu ortaklıkta istihbarat uzmanlığından, siber güvenlik ve küresel ödeme ağından yararlanacak. Tüketiciler temassız ödemenin güvenliğini ve rahatlığını benimserken daima korunan, hızlı, sorunsuz ödeme deneyimlerini destekleyen bu biyometrik kimlik doğrulaması çözümü kart sahibinin güvenini ve güvenliğini artıracak.” şeklinde açıklama yaptı.

Biyometrik kimlik doğrulaması olarak parmak izi tarayıcısının güvenlik yöntemlerine dâhil edilmesi, kart çalındığında tamamen işe yaramaz hâle geleceği anlamına geliyor. Samsung, bu yıl Güney Kore’de yeni biyometrik kartın bir versiyonunu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Kurumsal kredi kartları ile başlayacak uygulamanın, daha fazla işlem ve daha geniş bir kitle için kademeli olarak kullanıma sunulması planlanıyor. Gelecekteki yeniliklerden haberdar olmak için Telegram grubumuza buradan katılabilirsiniz.

Kaynak
Samsung and Mastercard Are Developing a Biometric Card

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu