Güncel

Samsung’un Bu Hafta Ki Video Serisi

Samsung’un bu hafta ki video serisi Next Wave‘de, Samsung Electronics başkanı ve baş strateji sorumlusu Young Sohn, bundan sonraki dönemde ekonomiyi yönlendirecek ve teknoloji dünyasında yapacak projelerini gözler önüne serdi.

Samsung'un bu hafta ki video serisi
Samsung’un bu hafta ki video serisi

Samsung’un bu haftaki video serisinde başkan Sohn ,VMWare CEO’su Pat Gelsinger ile ağ sanallaştırma devinin hızlı büyüme eğrisini ve şirketin ileride gelişmesi muhtemel planlarından bahsetti. Pat Gelsinger ayrıca teknolojinin iyilik için kullanılabileceğine olan inancından ve her teknoloji şirketinin insanların daha sağlıklı ve mutlu olmasından sorumlu olduğunu düşündüğünden bahsetti.

Samsung Yöneticisi Young Sohn
Samsung Yöneticisi Young Sohn

 Ayrıca ikilinin açıklamaları;

‘Çoğu zaman gelişim tesadüfi olarak gerçekleşir. Bireysel yenilikçiler ve şirketler biz farkına varmadan gelişmek için bir dönüşüm yolu bulur. Fakat şu an ki dönüşüm gayet açık, küresel pandemi neredeyse bütün sektörleri dijitalleşmeye zorladı. Yapay zekâ ve bulut işlerinin zirvesindeyiz ve bu durum pandemiden sonra bile devam edecek’ şeklinde ifadelerine devam etti.

COVID Zamanında Başarıyı Yakalayabilmek

Covid salgını hepimizi dijitalleşmeye itti. Bu da şirketler ve bireysel yatırımcılar için büyük bir şans yarattı. Gelsinger, bu şansla birlikte gelen birçok fırsatı yakaladı. VMware bir gecede sanal bir organizasyon haline geldi ve pandemiden önce %20 seviyelerinde olan işini bugün % 97 seviyesine çıkardı. Ve şirket şu anda, her çalışanın dünyanın herhangi bir yerinde çalışmak istediği yeri tam olarak seçebileceği kalıcı bir evden çalışma politikası uyguluyor. Yeni politika yalnızca üretkenliği artırmakla kalmadı, aynı zamanda şirketin daha çeşitli işgücü edinmesine ve işe almasına da izin verdi.

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu