K-Pop

SEVENTEEN Hoshi, İlk Müzik Derlemesi Spider’ı Yayınladı!

SEVENTEEN’in yetenekli üyelerinden Hoshi geçtiğimiz günlerde “Spider” adlı yeni müzik derlemesini yayınladı. SEVENTEEN Hoshi’nin etkileyici fikirleri, mixtape’in şarkı sözleri ve özenle kurgulanmış müthiş müzik videosu aracılığıyla muazzam bir şekilde yansıtılmış. Hoshi, “Spider” ve arkasındaki yoğun çalışmalar hakkında medya kuruluşu OSEN ile bir röportaj yaptı. Sanatçı röportaja önce ilk mixtape’ini yayınlama konusunda neler hissettiğini anlatarak başladı.

S: İlk müzik derlemenizi yayınlamanız hakkında nasıl hissediyorsunuz?

H: “Çok çalışıyorum ve bu yaparken çok eğleniyorum. Harika bir fırsat bulduğum için gerçekten mutluyum. Ayrıca Carat’lar için yaptığım müziği çalmaktan mutluyum ve onur duyuyorum.”

seventeen hoshi spider
Hoshi, Spider’ı Üretmenin Her Anının Unutulmaz Olduğunu Söylüyor

SEVENTEEN Hoshi, En İyi Performansı Sergilemek İçin Çok Çalıştı

SEVENTEEN Hoshi, “Spider” parçasının yapım süreci ve farklı bölümleri hakkında da yorum yaptı. Şarkı sözleri yazmaktan ortaya etkileyici bir performans sergilemeye kadar her şeyin, onun için en önemli kısım olduğunu açıkladı.

S: İşinizi da mükemmel kılabilmek için şarkı sözü yazmaya ve performans sergilemeye doğrudan dâhil oldunuz. Tüm bunları yaparken en çok önemsediğiniz şey neydi ve onun üzerinde çalışırken nasıl hissettiniz?

H: “Sözlerin yazımına katıldım ve mısraların üzerinde çalışırken anahtar kelimenin şarkıya olan etkisini ve imajını en iyi şekilde ifade etmeye çalıştım. Performans ekibinin lideriydim, dolayısıyla bu unvana yakışır bir performans sergilemek istedim. Bu nedenle işimi büyük bir özenle yaptım.”

Proje, sanatçının ilk müzik derlemesi olduğu için elbette bazı unutulmaz anlar kendi hafızasında yer etmiş olmalıydı. SEVENTEEN Hoshi için Spider’ı üretmenin en unutulmaz kısmı, onu yapma sürecinin tamamıydı.

S: Bu müzik derlemesi hazırlanırken sizin için en unutulmaz bölüm ne oldu?

H: “Hayranlarla buluşmakta zorlandığım zaman hep ‘Ne yapmalıyım?’ diye düşündüm. Birçok müziği öğrenmek için zaman harcadım. Bu yüzden belli bir zaman sonra ‘Hadi, benim hikâyemi anlatan kendi şarkılarım üzerinde çalışalım!’ diye düşündüm. Belirli bir bölümden ziyade, her şarkının yapım süreci keyifli geçti ve her biri kendine özgü şekilde akılda kalıcıydı.”

SEVENTEEN Hoshi’nin Spider parçasının müzik videosunu aşağıdan izleyebilir ve daha çok K-Pop haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak
SEVENTEEN’s Hoshi Reveals What Was Most Memorable While Working On His Mixtape “Spider”

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu