K-Pop

SHINee Don’t Call Me ile Başarıya İmza Atıyor

Tarihteki efsanevi ve en etkili K-pop erkek gruplarından biri olduğunu kanıtlayan SHINee Don’t Call Me ile 2021 yılında geri dönüşüyle inanılmaz bir başarı yakaladı. Kısa bir süre önce, sevilen grup, yedinci tam albümleri Don’t Call Me ve albümle aynı adı taşıyan başlık parçası ile iki yıldan fazla bir süre sonra geri dönüşünü gerçekleştirdi.

SHINee Don't Call Me
SHINee Don’t Call Me

SHINee Don’t Call Me Listelerde Zirveye Oturdu

22 Şubat 2021 tarihinde görücüye çıkan SHINee hem Hanteo hem de Synnara’nın Haftalık Albüm Listelerinde 1 numaraya yerleşti. Grup, albümün başarılı çıkışından bu yana sadece bir hafta içinde muhteşem rekora ulaşmayı başardı. Grubun büyüyen popülaritesini gösteren Don’t Call Me ile çeşitli yerel ve uluslararası müzik listelerine de hükmetti.

Albüm özellikle Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan dahil olmak üzere en az 47 bölgede iTunes En İyi Albüm Listelerinde üst sıralarda yer aldı. Ayrıca Genie ve Bugs gibi çeşitli Kore gerçek zamanlı listelerinde de zirveye ulaştı. Ayrıca grubun en yeni albümü, QQ Music ve Kuwo Music’in Çin’deki Dijital Albüm Satış Listelerinin yanı sıra Japonya’nın Line Müzik Albümü En İyi 100 Listesi’nde de hüküm sürdü.

SHINee Don’t Call Me

Göz kamaştırıcı dörtlünün en yeni albümü, uzun başarı listesine ek olarak, toplam 127 bin 208 satış rakamına ulaştı. Bu da Don’t Call Me’yi ilk hafta satışları en yüksek olan SHINee albümü yapıyor. Piyasaya yeni sürülen bu albüm ile daha çağdaş ve taze bir tema arayan SHINee Don’t Call Me ile insanların beklentilerinin üzerine çıktı.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu