Güncel

Signal Çökme Tehlikesi İle Karşı Karşıya Kaldı

Whatsapp’ın sunduğu yeni gizlilik politikası ile birlikte insanların Whatsapp alternatifi olarak gördüğü uygulamalardan bir tanesi de yine Whatsapp kurucularının kurdu Signal uygulamasıydı. Gizliliği ön planda tutan uygulamanın indirilme sayısı 50 milyonu geçti.

Uygulamanın yaşadığı kullanıcı kazancının bazı teknik sorunları da beraberinde getirdiği görünüyor. Zira geçtiğimiz günlerde Signal çökme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Bu da kullanıcıların mesaj atamamasına neden oldu.

Signal Çökme Tehlikesi İle Karşı Karşıya Kaldı
Signal Çökme Tehlikesi İle Karşı Karşıya Kaldı

Signal Sunucuları Aşırı Yüklendi

DownDetector  verilerini incelediğimiz zaman Signal uygulamasında soruların hala devam ettiğini ancak kötü kısmın atlatıldığı görülüyor. Eğer Signal’e geçtiyseniz veya geçmeyi düşünüyorsanız uygulamaya rahatça girebilmek için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Android Authority’in yayınladığı habere bakacak olursak Signal cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak yaşanan erişim sorunun nedeninin kullanıcı fazlalığı olduğu su götürmez bir gerçek.

Whatsapp’ın kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını açıklamasından sonra Elon Musk’da Signal uygulamasına geçiş yapan isimlerden bir tanesi olmuş hatta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Signal uygulamasını kullanmayı tavsiye etmişti. O tweet yaklaşık 49 bin retweet, 11 bin alıntı tweet ve 364 bin beğeni almayı başardı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu