Güncel

Signal Erişim Sorunlarının Sona Erdiğini Açıkladı

Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesinin ardından binlerce insan Whatsapp’a alternatif uygulamalar aramaya başlamıştı. Whatsapp’a alternatif olabilecek en iyi uygulama signal olarak göze çarptı. Tabi bunda Elon Musk’ın da Signal’i tavsiye etmesi de önemli pay sahibiydi. Hal böyle olunca da uygulama sunucularında yoğunluk yaşandı. Bu da Signal’in çökmesine yol açtı.

Bu sorunun oluşması ile beraber Signal ekibi Signal erişim sorunları hakkında çözüm üretmek için çalışmalarına başladılar .Yaklaşık bir gün süren çalışma nihayet meyvesini verdi ve Signal sunucularında ki sorunlar tamamen çözüldü. Signal yetkilileri resmi Twitter hesabından yaptıkları paylaşımda sorunun tamamen ortadan kalktığını söylediler.

Signal Erişim Sorunlarının Sona Erdiğini Açıkladı
Signal Erişim Sorunlarının Sona Erdiğini Açıkladı

Signal Erişime Açıldı

Signal Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda sorunların giderildiğini “Signal geri döndü!” ifadelerini kullanarak açıkladı. Buna ek olarak attığı tweet’de Rocky Balboa’nın uzun antrenmanının ardından yaptığı sevince de yer veren Signal kullanıcılarına gösterdikleri sabır için teşekkür etti.

Buna ek olarak Signal  “Anlayış kapasiteniz, biz kapasiteyi genişletirken bize ilham verdi.” ifadelerini kullanarak sunucuların genişletildiğinin de haberini vermiş oldu. Yeni gelişmeler Signal’in kendini çok geliştirdiği ve geliştirmeye devam edeceği yönünde gelmeye devam ediyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu