Güncel

Signal’e Yeni Özellik Geliyor

Whatsapp’ın tepki toplayan gizlilik sözleşmesinden sonra Whatsapp’a alternatif uygulamalar gün geçtikçe ön plana çıkmaya başladı. Ön plana çıkan uygulamalardan bir tanesi de Elon Musk’ın da önerisi olan Signal uygulamasıydı. Son dönemde uygulamayı sadece kişisel kullanıcılar değil büyük şirketler de kullanmaya başladı.

Talep bu kadar artınca da Signal’den açıklama gecikmedi. Signal gelen yeni kullanıcıların yetkilileri çok mutlu ettiğini buna ek olarak video konferanslarında maximum sayının 8’den daha yüksek sayılara çıkaracaklarını açıkladı. Ayrıca şirket Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda uygulamanın son zamanlarda ne kadar talep gördüğünü gözler önüne serdi.

Signal'e Yeni Özellik Geliyor
Signal’e Yeni Özellik Geliyor

Signal Son Bir Haftada Kullanıcı Sayısını 5’e Katladı

Signal yetkilileri yeni güncellemelerin bu ay sonunda hem android hem de IOS cihazlarda kullanılabileceklerini ifade etti. Aynı zamanda son bir haftada kullanıcı sayılarının 10 milyondan 50 milyona çıktığını ifade ettiler.

Uygulama bir zamanlar Whatsapp’ın büyük beğeni toplayan konuşmaların uçtan uca şifrelenmesi özelliğini bünyesinde bulundurmasına ek olarak kullanıcıların sadece telefon numaralarını kaydetmesi uygulamanın tercih edilmesi için oldukça yeterli gözüküyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu