Güncel

Siri Bir Sonraki Apple Etkinliğinin Tarihini Verdi!

Siri, bir sonraki Apple lansman etkinliğinin ne zaman olacağı haberini verdi! MacRumors, ses asistanı Siri’ye “Bir sonraki Apple Etkinliği ne zaman?” sorusunu sorduğunu ve cevap olarak asistanın 20 Nisan dediğini bildirdi. The Verge muhabirlerinden Jon Porter ise aynı yanıtı yalnızca ABD Apple Kimliği ile ilişkilendirilmiş bir cihazda almayı başardıklarını aktardı.

apple etkinliği lansman
Siri Bir Sonraki Apple Etkinliğinin Ne Zaman Olacağını Söyledi

Teknoloji şirketi genellikle etkinliklerini bir hafta öncesinden gönderdiği davetlerle duyurduğundan dolayı bu haberlerin çok yakında resmiyet kazanabileceği anlamına geliyor. Siri’nin cevap bildiriminde, 20 Nisan Salı günü Cupertino, Kaliforniya’daki Apple Park’ta özel etkinliğin gerçekleşeceği ve tüm ayrıntılara Apple.com’dan ulaşılabileceği yazıyor. Bağlantı ise sizi lansmanın listelenmediği her zamanki Apple Etkinlik ana sayfasına götürüyor.

Apple Etkinliğinde Hangi Ürünün Lansmanı Yapılacak?

Cevapta etkinliğin Cupertino’da gerçekleşeceğini iddia etmesi kulağa biraz garip geliyor. Çünkü bu büyük ihtimalle Apple’ın önceden kaydedilmiş sadece çevrimiçi gerçekleşecek etkinliklerinden biri olacağa benziyor. Mesajda etkinlikte duyurulması planlanan ürün hakkında herhangi bir ipucu verilmiyor. Fakat son zamanlarda yayılan söylentiler yeni iPad Pro modellerine işaret ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg tarafından yeni iPad Pro’ların Nisan ayında piyasaya çıkacağı bildirildi.

Ayrıca yeni iPad Pro‘nun OLED ekranlarla ilişkili yanma riski olmadan yüksek bir kontrast oranı sunabileceği ve 12.9 inç ekranla Apple’ın Mini LED ekranlı ilk cihazı olacağı da yayınlanan haberler arasındaydı. Bunun yanında yine uzun süredir söylentilere konu olan AirTag’lerin piyasaya sürülmeye yakın olduğuna dair haberler de var. Kullanıcıların Find My yazılımını kullanarak ürünlerini takip etmesine olanak tanıyan konum izleme cihazlarının da geçen yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu, fakat onlardan hiçbir haber gelmedi.

Kaynak
Siri says next Apple event is April 20th

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu