IOSGüncel

İOS 14 ile Gelen Yeni Siri Özellikleri

Geçtiğimiz hafta yayınlanan İOS 14 güncellemesiyle apple cihazları yepyeni özelliklere sahip oldu. Yeni siri özellikleri apple kullanıcılarını mutlu ediyor. Yaklaşık 25 milyon kullanıcıya hitap eden siri, bundan 3 yıl öncesine göre 25 kat fazla bilgiye sahip.

Güncel Siri Özellikleri

İOS 14 ile birlikte siri’ye birçok yenilik geldi. En önemlisi, artık siri Türkiye kullanıcıları için iki yeni sese sahip. Bunlar yeni bir kadın sesi ile Türkiye de ilk defa kullanılacak olan erkek sesi. Ayrıca yapay öğrenme algoritmasında ki gelişmeler sayesinde siri artık daha doğal bir sese sahip. Konuşmaları ise daha akıcı hale geldi. Siri’nin yeni seslerini deneyimlemek için cihazınızdan siri’yi açıp hava durumunu sormanız veya bir şarkı çalmasını istemeniz yeterli.

Siri Özellikleri
Siri Özellikleri

İOS 14 ile birlikte daha kompakt bir yapıya sahip olan siri, artık arka planda diğer işlemleriniz devam ederken sizse destek olmaya devam ediyor. Eğer başka bir uygulamayı kullanırken siri’ye ihtiyaç duyduğunuzda ona seslenmeniz yeterli oluyor. Siri, ekranın alt kısmında ortaya çıkıyor ve ihtiyacınız olan sonuç ise bildirim gibi ekranın üstünde beliriyor.  Arama sonuçları da ihtiyacınız olan bilgiyi kompakt bir şekilde sağlamak için güncellendi.

Gelişmiş Özelliklere Sahip Siri ile Neler Yapabilirsiniz?

Siri telefondaki işlerinize kolaylık sağlaması için üretilmiş bir yazılım. Siri’yi kullanarak toplantılarınızı kontrol edebilir, hava durumunu öğrenebilir, sadece konuşarak istediğiniz uygulamayı açabilirsiniz. Hatta tuttuğunuz takımın maç sonuçlarını kolayca öğrenebilirsiniz.  

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu