Site Kullanım Koşulları

Teknotomy.com (bundan böyle Teknotomy olarak kullanılacak) sitesinden (üye kaydı yapmış olarak veya üye olmadan) hizmet alabilmek için ilk olarak aşağıda ifade edilen üyelik / kullanım şartlarınızı okuyarak onay vermeniz gereklidir.

1. Teknotomy’ye bağlı tüm alt servislerin sahip olduğu alan adlarının, ara yüzlerin, yazılım kodlarının, ürün incelemelerinin, içeriklerin, algoritmaların, videoların, çizimlerin, infografiklerin, tasarımların, modellerin ve diğer tüm fikri yapıların tüm telif hakları tamamen Teknotomy’ye aittir. Hizmetlerin, servislerin ve bağlantılı sayfaların çoğaltılmasına, kopyalanmasına, tersine mühendislik işlemlerine ve yayılmasına izin verilmemektedir.

2. Teknotomy tarafından hazırlanan (yazı, resim, video, ses dosyası, haber) içeriklerin aktif link verilerek ve kaynak belirtilerek alıntılanmasına izin verilmektedir. Teknotomy, paylaşım kültürünü desteklemekte ve buna saygı duyarak her zaman desteklemektedir.

3. Teknotomy, (i) teknoloji, internet ve dijital dünyaya ait içerikler üretilmesi ve internet üzerinden yayınlanması, (ii) site üyeleri tarafından teknoloji dünyasına dair hazırlanan içeriklere ortam sağlamak, (iii) hazırlanan tüm içerikleri ise bilgilendirme ve tavsiye amaçlı olarak tüm kamunun kullanımına sunma amacı taşımaktadır.

4. Teknotomy, üyelerin, ziyaretçilerin ve kullanıcıların bilgilenmesi maksadıyla yayınlanan içeriklerin kesinlike doğru olduğunu taahhüt ve garanti etmemektedir. Ayrıca sunulan içeriklerin sadece bilgilendirme ve tavsiye maksatlı olduğunu beyan eder. Teknotomy, kendi ürettiği ve kullanıcılarına sunduğu içeriklerden sorumlu olduğunu kabul eder. Üye ve kullanıcıların yayınladıkları ve ürettikleri içeriklerden 5651 sayılı yasanın 5. Maddesi gereğince herhangi bir sorunluluğu kabul etmemektedir.

5. Teknotomy, sunmuş olduğu servis ve hizmetlerin daha etkili ve verimli kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kuruluş ve kurum ile değişik şekillerde iş birliği yapabilir. Söz konusu iş birlikleri; sponsorluk, reklam, veri paylaşımı, izinli pazarlama ve diğer ticari yöntemler ile meydana gelebilir. Teknotomy, e.posta yöntemi ile pazarlama faaliyetlerinde, yasaların öngördüğü şekilde kişiler ile iletişimde bulunacağını, üyelerin veya kullanıcıların isteği dışında herhangi bir pazarlama ve iletişim faaliyeti gerçekleştirmeyeceğini, kullanıcıların sistemden kolay ve ücretsiz bir şekilde istedikleri zaman ayrılabileceklerini taahhüt ve beyan eder.

6. Teknotomy, kullanıcılar tarafından üretilen her türlü içerik ve verinin kontrolünü hiçbir şekilde yapmamaktadır. Ancak kullanıcı veya kullanıcılar tarafından, kurumların 3. Şahısların kişilik hakları, Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile uluslararası anlaşmalarla koruma altına alınmış olan hakların ihlal edilmesine halinde; ayrıca küfür, müstehcenlik, hakaret, küçük düşürücü ifadeler içeren veya telif haklarını ihlal eden içeriklerin gönderilmesi durumunda; ayrıca Teknotomy hizmetlerinin maksadını aşan bir biçimde kullanılması durumunda, Teknotomy hizmetlerini derhal durdurma, söz konusu içerikleri yayından kaldırma veya ilgili kişinin üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

7. Teknotomy, sunduğu hizmetlerin hatasız ve kesintisiz olarak çalışması için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Ancak internet erişiminden sorumlu servis sağlayıcıların kullandığı sistemlerde meydana gelebilecek her türlü teknik arızalar, anlaşmalı olunan 3. Partilerin sisteminde meydana gelebilecek aksaklıklar, sistem bakım ve onarım işlemlerinden kaynaklanan sorunlardan veya mücbir sebeplerden Teknotomy servis ve hizmetleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlar yaşandığında Teknotomy servislerinin etkin bir biçimde işletilebilmesi için gerekli tüm tedbirleri imkanları ölçüsünde alacaktır. Fakat doğrudan imkân ve yetkisi olmayan servis arızaları ve hataları için herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

8. Teknotomy, yukarıda ifade edilen şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm servisleri ve içerikleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Herhangi bir zamanda, sunduğu içeriklerden ve servislerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak faydalandırma hakkını elinde tutar. 

9. Teknotomy, istediği takdirde sunduğu hizmetler hakkında daha iyi hizmeti verme maksadı ile her zaman tek taraflı değişiklik yapabilir.

10. Teknotomy web sitesine üye olma işlemi sırasında verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden; ayrıca kullanıcı adı ve şifrenin korunmasından, başka kişiler ile paylaşılmamasından kullanıcı kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişilere geçmesi durumu sonucunda Teknotomy servislerinin kullanılması halinde, Teknotomy herhangi bir  sorumluluk kabul etmemektedir.

11. Teknotomy, değişen kanunlar ve koşullara ışığında kullanıcı sözleşmesini herhangi bir zamanda tek taraflı olarak yürürlükten kaldırabilir, güncelleyebilir veya değiştirebilir.

12. Teknotomy ve kullanıcılar arasında meydana gelebilecek her türlü hukuki sorun öncelikle iyi niyet çerçevesinde sonuçlandırılmaya çalışılacaktır. Bu durum yerine getirilemediği durumlarda taraflar Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin yetkili olduğunu kabul eder. Tarafınıza sunulan site kullanım kuralları, kullanıcının siteye girmesi / kayıtlı üye olması, servislerden veya içeriklerden faydalanmaya başlaması ile her iki taraf için kabul edilmiş sayılır. Söz konusu kullanım şartları kabul edilmediği zaman, kullanıcının siteyi kullanmaması yeterlidir. Yürürlük tarihi: 12/10/2020

Başa dön tuşu