Oyun

Skyrim Game Pass Sürümü Modları

Dünyada oldukça popülerleşmiş ve çoğu oyun sever tarafından sevilen The Elder Scrolls Skyrim Game Pass sürümüyle birlikte hayal kırıklığı yarattı. Çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun çıktığı döneme göre son derece gelişmiş grafiklerle ve sağlam bir hikayeyle gönüllerde taht kurdu.

Skyrim Game Pass Sürümü Hayal Kırıklığı Yaşattı
Skyrim Game Pass Sürümü Hayal Kırıklığı Yaşattı

Son derece geniş mod desteğini de bünyesinden bulunduran oyun, oyuncular için adeta bulunmaz bir nimetti. Microsoft’un Bethesda’yı satın almasıyla birlikte Bethesda’nın geliştirmiş olduğu oyunların Game Pass’e dahil edilmesini çoğu kişi bekledi. Bu bekleyişin ardından oyunların Game Pass’e eklenmesiyle Skyrim’in Game Pass sürümü oyuncularda hayal kırıklığı oluşturdu.

Skyrim Game Pass Sürümü Sınırlı Olacak Şekilde Mod Desteği Bulunduruyor

Oyun severlerin çoğu oyunu Steam üzerinden satın alıp ek modlar kurup oynuyordu. Fakat Microsoft Store üzerinde işler Steam’deki gibi mod eşliğinde gitmiyor. Steamle birlikte kullanılabilen Skyrim Script Extender aracıyla oyun için binlerde mod tasarlandı ve bu modlar resmi olmasa ile oyunun sevilmesindeki en büyük sebeplerdi.

Ancak Microsoft Store üzerinde Skyrim Script Extender aracı kullanılamıyor. Bu da oyun için geliştirilmiş olan modların çok daha küçük bir kısmına erişebilmek demek oluyor. Bunların yanı sıra oyun içerisine Script Extender aracı olmadan bazı modlar kurulup oynanabiliyor. Fakat oyuncuların oldukça sevdiği modlar Game Pass’e bu araçlarla eklenemiyor. Bu durumsa oyuncular tarafından oldukça eleştiri alan bir konu oldu.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu