Android

Galaxy’ler SmartThings Find ile Kaybolmuyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan Samsung, ağustos ayı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu Galaxy Note 20 lansmanın da SmartThings uygulaması için yeni bir özellik duyurmuştu. Bu özellik ile SmartThings uygulaması sayesinde diğer Galaxy cihazlarını bulabileceğini açıklamıştı.

SmartThings Find
SmartThings Find ile Cihaz Bulma

Samsung, yaklaşık iki ay önce duyurduğu bu özelliğini Android 8 ve üzeri işletim sahibine sahip tüm Galaxy cihazlar için yayınladı. Bu güncelleme sayesinde Galaxy cihazını çevrimdışı bir şekilde nereye koyduğunuzu unutsanız bile SmartThings üzerinden bulabileceksiniz.

SmartThings Find Nasıl Kullanılır?

Samsung, kaybolan Galaxy cihazlarını bulmak üzere SmantThings Find özelliğini yayınladı. Bu özelliği kullanarak birçok Galaxy cihazını harita üzerinden bulabiliyorsunuz. Ayrıca artırılmış gerçeklik özelliğini kullanarak yol tarifi de alabilirsiniz. SmartThings’in bir diğer özelliği olan cihaz bulma özelliği ile Galaxy cihazınız çevrimdışı olsa bile yerini tespit edebiliyor. Uygulama, Bluetooth LE (Düşük Enerji) ve UWB (Ultra Geniş Bant) teknolojilerini kullanıyor.

Galaxy cihazlar, 30 dakikadan fazla çevrimdışı kalmaları durumunda yakınlarında bulunan cihazlara Bluetooth LE teknolojisi ile sinyal gönderiyor. SmartThings Find aracılığıyla da cihazınızın kaybolduğunu bildirmeniz durumunda, cihazınız Samsung veri tabanına ekleniyor. Bunun sonucunda da cihazınız çevrimdışı olsa bile cihazınızı bulabiliyorsunuz.

SmartThings Find

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu