Güncel

Snapchat Apple ile Karşı Karşıya Gelebilir

Her ne kadar eski şaşalı günlerini kaybetse de özellikle ABD’de insanların en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesi olan Snapchat Apple’ı rahatsız edecek bir hamle ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Snapchat Apple‘ın gizlilik kurallarını esnetmek için araştırmalar yapıyor.

Snapchat Apple İle Karşı Karşıya Gelebilir
Snapchat Apple İle Karşı Karşıya Gelebilir

Snapchat Apple İle Sorun Yaşayabilir

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın gizlilik kurullarını çiğneyen uygulamaların güncelleme taleplerini yok saydığı ortaya çıktı. Bu konu hakkında birçok soru yaşanırken veri işleme platformlarını kullanan uygulamalar veri gizliliği dolayısıyla sorun yaşadılar.

Geçtiğimiz günlerde bu konu ile alakalı bir rapor yayınlandı. The Financal Times‘ın yazdığı rapora göre Snapchat kullanıcıların izni olmadan kullanıcıların kişisel verilerini elde ediyor. Snapchat yayınlanan raporu doğrularken kullanılan sistemde değişiklik yapmayacağını açıkladı.

Bazı iddialara göre TikTok’un geliştiricisi ByteDance’de Apple’ın gizlilik kurallarını esnetmek için girişimlerde bulunuyor. Buna ek olarak ByteDance’nın Çin hükümetinden destek aldığı da iddia edildi.

Apple son dönemde şeffaflık konusunda atımlar atmaya devam ediyor. Şirket özellikle IOS 14 güncellemesi ile birlikte uygulamaların şeffaflığını arttıracak. Bu durumun uygulamalar üzerinde ki etkilerini hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu