Güncel

Snapchat AR Gözlükler Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji devleri teknoloji oyununda o kadar ilerideler ki, her yıl yeni şeyler getiriyor. Snapchat, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir ve bu nedenle şirket, olaylara farklı bir bakış açısıyla bakıyor. Snapchat AR gözlüklerini çok yakında tanıtmayı planlıyor.

Snapchat AR
Snapchat AR Gözlüklerini Tanıtacak

Snapchat AR Gözlükleri Geliştiricilere Yönelik Olacak

Snapchat daha önce Spectacles akıllı gözlüklerini halkın kullanımı için tanıttı ancak şimdi şirket daha büyük adımlar atıyor. Bu teknolojiyi geliştirmek ve ilerletmek için büyük bir adım olacak tamamen Artırılmış Gerçeklik özellikli gözlüklerin tanıtımı planlanıyor. The Information’a göre, Snapchat şu anda Spectacles’ın lens içi AR ekranları içerecek daha gelişmiş bir sürümünü geliştirmek için çalışıyor.

Bununla birlikte, satış açısından atası Spectacles’ten biraz farklıdır. Çünkü Spectacles, tüketici grubu da dahil olmak üzere daha geniş bir kitle için mevcutken, bu yeni AR teknolojisi geliştiricilere ve yaratıcılara yönelik olacak. Şirket, bu iki grubun, lensler olarak bilinen cep telefonları için Snapchat uygulamasındaki çılgınca popüler AR etkilerinin arkasındaki itici güç olduğuna inanıyor. Şirket, bu geliştiricilerin yeni tanıtılacak teknoloji üzerinde çalışacak ve gelecekte daha geniş bir tüketici grubunu çekebilecek daha büyük bir yazılım deneyimi sunacağını umuyor.

Snapchat AR araçları ve kamera özellikli gözlükleri göz önüne alındığında bu yeni teknoloji reklamının tanıtımı için bir dizi gecikme yaşadı, bu haber bir sürpriz olarak ortaya çıkıyor, ancak bunun AR ile ilgili resmi bir haber olduğunu düşünüyorsanız isteyebilirsiniz. tekrar düşünmek.

Şirket şimdiye kadar yeni artırılmış gerçeklik özelliği olan gözlüklerin tanıtımı ile ilgili bu tür konularda konuşmamıştı ve her ne haber alınırsa alınsın, bazı içeriden kaynaklardan elde edildi, ancak bu, bununla ilgili toplayabileceğimiz en iyi gerçek haber ve biz hala varız. şirketin resmi bir açıklama veya haber vermesini beklemek.

Facebook ve Apple, yakın gelecekte AR cihazları geliştirmeye olan ilgilerini de gösterdiler çünkü Facebook’un 2021’de halka açık olacak ilk akıllı gözlük yinelemesini tanıtmasıyla bir sonraki büyük şey olacağına inanıyorlar, ancak kazandılar. Kamera donanımlı akıllı gözlüklerden başlayarak ve oradan inşa ederek, henüz tam olarak AR-etkin hale getirilmiş değil.

Teknoloji devleri gerçekten olağanüstü cihazlar yaratmaya ve geliştirmeye çalışırken gelecek, teknoloji dünyası için umut verici görünüyor, yakın zamanlarda ne kadar harika şeyler bekleyeceğimizi görmek için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak
Snapchat to Develop New AR Enabled Glasses in The Near Future

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu