Güncel

Snapchat Arkadaş Kontrolü Özelliği Sunuyor

Snapchat arkadaş kontrolü özelliğiyle kullanıcılarına bir yenilik daha sunuyor. Arkadaş veya takipçi listenizde dolaşırken, tanımadığınız insanlara veya bir zamanlar yakın olup artık temasta bulunmadığınız kişilere muhakkak denk geliniyor. Özellikle içerisinde bulunduğumuz çağda sosyal medyada çok fazla takipçiye sahibiz ve arkadaş listesinden istemediklerimizi çıkarmak zor bir durum oluyor.

Snapchat Arkadaş Kontrolü
Snapchat Arkadaş Kontrolü Özelliği Sunacak

Snapchat Arkadaş Kontrolü Özelliği Ne İşe Yarayacak?

“Snapchat kullanıcılarından Arkadaş listelerini gözden geçirmelerini ve bunun hala bağlanmak istedikleri kişilerden oluştuğundan emin olmalarını sağlayacak yeni bir özellik olan “Arkadaş Kontrolü” nü duyurarak bir adım daha ileri gidiyoruz. Bu basit araç ipucu, Snapchat kullanıcılarına profillerinde bir bildirim olarak sunulacak. Friend Check Up, önümüzdeki haftalarda Android cihazlar için ve önümüzdeki aylarda iOS cihazlar için dünya çapında kullanıma sunulmaya başlayacak.”

Haberler – Snap Basın

Arkadaş kontrolü özelliğinin temel amacı, kullanıcıların çevrimiçi ortamda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak. Bu özellik ile kullanıcı, hikayelerini ve bilgilerini, bunlara erişebilen kişilerin kimler olacağını bilerek paylaşır.

Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Snapchat uygulamasının bu özelliği ne zaman kullanıcılarına sunacağına dair net bir bilgi henüz bilinmiyor. Ancak şirketin açıklamasına göre önümüzdeki haftalarda Android cihazlarda ve daha sonrasında iOS cihazları için kullanıma sunulacak.

Kaynak
Snapchat Introduces a New Feature to Sort Out Friends

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu