Güncel

Snapchat Güvenli Anlık Görüntü Özelliği

Son zamanlarda yapmış olduğu güncellemeler ile dikkat çeken Snapchat Güvenli Anlık Görüntü isimli yeni bir özelliği kullanıcılarına sunuyor. Uygulamanın keşfet kısmında sunulan yeni özellik, kullanıcıların verilerinin güvenliği konusunda eğitilmesini amaçlıyor. Kullanıcı dostu ve güvenli bir yer olarak uygulamasını muhafaza etmek isteyen Snapchat, kullanıcılarına bu yönde güncellemeler sunuyor.

Snapchat Güvenli Anlık Görüntü Özelliği
Snapchat Güvenli Anlık Görüntü Özelliği

Snapchat Güvenli Anlık Görüntü Ne Anlatacak?

Son güncellemeleriyle TikTok ile rekabetini artıran Snapchat, internet ortamında paylaşılan verilerin her zaman doğru bilgi olmadığı göz önüne alındığında, kullanıcılarının verilerinin güvenliği konusunda bilinçli olmasını istiyor. Bu sebepten ötürü sunmuş olduğu yeni güncelleme ile birçok uygulamaya örnek olacak bir girişim başlattı. Sunulan yeni özellik ile dışarıdan uzmanların her ay içerik ipuçları yayınlayarak insanların eğitilmesi hedefleniyor. Böylece Snapchat’in genç kullanıcıları internet ortamındaki riskleri ve onlardan nasıl korunacaklarını öğrenmiş olacak.

İlk ipuçları 31 Ocak 2021 tarihinde paylaşıldı. Yapılan ilk paylaşım, kullanıcıların hesabının korunmasıyla alakalı farklı konuları kapsadı. Kullanıcıları, e-posta ve telefon numaralarını doğrulamanın hesaplarını korumadaki önemi anlatıldı. Piyasadaki diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında Snapchat, kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde sağlayan uygulamalardan biri sayılıyor.

Kullanıcılarının güvenli bir çevrimiçi deneyim yaşamalarını sağlamaya odaklanan Snapchat Güvenli Anlık Görüntü özelliği ile genç nesile doğru ve yanlışı öğretmek konusunda adım atmış oldu. Günümüzde sosyal medyanın ne kadar yaygın kullanıldığı düşünüldüğünde kullanıcıların kendilerini siber saldırılardan korumayı öğrenmesi gerekli bir durum haline geliyor. Piyasadaki diğer uygulamaların da bu yönde adım atıp atmayacağı henüz bilinmiyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu