Güncel

Snapchat’ten İklim Değişikliğine Destek!

İklim değişikliği, Avrupa da dahil olmak üzere, kıtlık, sıcak hava dalgaları, şiddetli seller, depremler gibi şiddetli hava koşullarıyla şimdiden tüm dünyayı olumsuz etkilemektedir. Snap, bu hafta, yüzde 100 yenilenebilir enerji satın aldığı için sera gazı emisyonunu azaltmaya yönelik iklim planları hakkında büyük bir açıklama yaptı. Snapchat’in sahibi, iklim değişiklikleri hakkındaki tartışmalar teknoloji şirketlerini ve güçlü bilgisayar veri sunucularının işleyen enerji yoğun sürecini de içerdiği için sosyal ve çevresel yaratıcılıklarla ilgili yıllık “Citizen Snap” raporlarında gerçekleri verdi.

Snapchat İklim Değişikliği
Snapchat İklim Değişikliği ile Mücadele Ediyor

Snapchat İklim Değişikliği ile İlgili Olarak Ne Yapıyor?

Baş Hukuk Müşaviri Yardımcısı ve Baş Uyum Sorumlusu, şirketin sadece kendisini enerji verimli hale getirmekle kalmayıp, gelecekte maliyeti düşürmeyi planladığını ve iklim değişikliğini merak eden daha genç kullanıcıları önerdiğini söyledi. Bu nedenle şirket değişiklik yapmak istiyor. Binaları daha enerji verimli hale getirerek ve yenilenebilir enerji satın alarak önümüzdeki dört yıl içinde gaz deşarjını yüzde 25’e varan oranlarda azaltmak Snap’in iklim stratejisine dahil edildi.

Şirket ayrıca, iklim dostu seyahat seçeneklerine geçerek emisyonu azaltmaya zorlayan satıcılara iş seyahatlerinden ve mal ve hizmet satın alımından kaynaklanan emisyonu yüzde 35’e kadar azaltmayı planlıyor. Snap, bu değişikliklerin gerekli olduğunu biliyor çünkü dünyanın geleceği bu adımlara bağlı. Snap ayrıca, farklı şirketlerin iklim değişikliği üzerine Paris düzenlemesi uluslararası anlaşmasında vurgulanan hedefleri karşılamak için emisyonları azaltmalarını öneren bir iş birliği yapacağını da söyledi.

Ayrıca Snapchat 2011’de piyasaya sürüldüğünde boşaltılan gaz emisyonu miktarı hesaplanıyor ve karbon nötr hale gelmek için emisyonu düşürüyor. Diğer şirketler de radyasyonu geriye dönük olarak dengelemek için stratejilerini geliştiriyor. Daha fazla güncel bilgi için Teknotomy.com’u takip etmeyi unutmayınız.

Kaynak
Snap has announced to reduce its greenhouse gas emission and said that it is now carbon neutral in the new climate policy

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu