Güncel

Snapchat Karanlık Mod Geliyor

Snapchat Karanlık Mod, geç de olsa geliyor. Google, Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, TikTok, Reddit ve WhatsApp’ın ardından geçte olsa Snapchat de karanlık modu uygulaması için getiriyor. Karanlık mod. İçeriğin karanlık ekranda beyaz veya gri olarak görüntülendiği Karanlık Mod, Snapchat kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliktir. Son güncellemeleri ile TikTok’la rekabete giren Snapchat, anlık görüntülere ve hikayelere şarkı ekleme özelliği de getirmişti.

Snapchat Karanlık Mod Gösterim
Karanlık Mod Gösterim

Snapchat Karanlık Mod Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Şu an için iOS kullanıcılarının bir kısmıyla paylaşılan özelliğin ilerleyen zamanlarda daha geniş kitlelere verilmesi bekleniyor. Karanlık modu, mavi ışık kullanımını sınırladığı için oldukça kullanışlı bir özelliktir. Mavi ışık, gündüz kullanımı iyileştiriyor ancak düşük ışık koşullarında zihnin melatonin oluşturmayı bırakmasına sebep olabilir. Bu da uykuya dalmayı zorlaştırarak kullanıcıların dinlenme döngülerini etkileyebiliyor.

Araştırmalarda fark edilene göre 1985 yılından bu yana 6 saatten az uyuyan yetişkinlerin sayısı yüzde 31 arttı. Kullanıcıların gözlerini ışıktan korumaları ve uyku verimlerini artırmaları için karanlık mod kullanmaları tavsiye ediliyor. Ayrıca karanlık mod kullanmak, akıllı cihazınızın pil ömrünü de korur. Nihayet Snapchat Karanlık Mod furyasına dahil olacağı için uygulamanın bağımlılarının, uygulamayı bu şekilde kullanması oldukça iyi olacaktır. Snapchat Karanlık Mod ile ilgili henüz fazla ayrıntı yok. Ancak kullanıcılar, uygulamanın bu modunun sunulması için sabırsızlanıyor.

Karanlık Mod’a Sahip Olan Bir Kullanıcı Tepkisi

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu