Güncel

Snapchat Otomatik Altyazıları Deniyor!

Snapchat otomatik altyazıları deneyerek, platformuna yenilikler getirmeyi hedefliyor. TikTok Hindistan ve Pakistan’da yasaklanmış olsa da yine de 15 saniyelik kısa videoları nedeniyle bu platform tüm dünyada büyük beğeni topladı. Üstelik Instagram da bu trendden ilham aldı ve TikTok kısa videolarına benzer Reels formatını piyasaya sürdü.

Snapchat Otomatik Altyazı
Snapchat Otomatik Altyazı Deniyor

Snapchat Otomatik Altyazıları Neden Deniyor?

TikTok’ta iki içerik oluşturucunun tepkilerini veya içeriklerini tek bir ekranda paylaştığı bir düet özelliği daha var ki bu da halk arasında çok üne kavuşuyor ve dünyanın her yerinden çok sayıda izleyici alıyor. Snapchat şimdi TikTok’un bu düet özelliğinden ilham alıyor, bu nedenle, platformuna çok fazla trafik çekecek olan ‘Remix’ adlı kendi düet versiyonunu geliştiriyor. Çünkü Snapchat aynı zamanda gençler arasında en çok kullanılan uygulama ve Snapchat kullanıcılarının zamanlarının çoğunu uygulama üzerinde harcamalarını istiyor.

Remix özelliği, kullanıcılarının yeni içerik oluşturarak arkadaşlarının anlık görüntülerine cevap vermesine olanak tanıyacak. Görünüşe göre Snapchat, TikTok’un trendlerinden bir şeyler öğrenmeye çalışıyor, ancak bu ‘Remix’ özelliğinin başlangıcında, kullanıcıların arkadaşlarının hikayesine sadece remikslenmiş bir çırpıda cevap vermesine izin verecek. ‘Remix’ yapmak için, tıpkı TikTok düetinde gördüğünüz gibi, platformda bağlamsal bir konuşma için oynarken orijinal hikayenin yanında kendi fotoğrafınızı kaydetmeniz gerekecek.

TikTok, platformunu sadece pasif bir video izleme yapmak yerine kullanıcıların videolarını artıran bir sosyal ağ haline getirdi. TikTok, düet videoları için bazı yeni düzen seçenekleri sunduğunu da söyledi; yukarıdan aşağıya düzen, üç ekran düzeni ve özel bir tepki düzeni dahil. Snapchat’ın kullanıcıları için de düşündüğü bazı düzenler var. Alessandro Paluzzi ilk önce bu ilaveye dikkat çekti, ayrıca yeni bir pin anahtarıyla kendi snaplerini paylaşma izniniz varsa, arkadaşlarınızı ve hatta diğer insanları etiketlemenin başka bir seçeneği olduğunu söyledi.

Remix’in yanı sıra, erişilebilirliği iyileştirmek için Snapchat otomatik altyazı özelliği de geliştiriyor. Otomatik altyazılar, kullanıcıların içeriğini izleyiciler için erişilebilir hale getirmenin en iyi yoludur. Bu altyazılar, kalite açısından farklılık gösterebilen bir makine öğrenimi algoritmaları tarafından oluşturulacaktır. Snapchat, içeriğiniz için otomatik altyazı oluşturmak için tıpkı YouTube gibi konuşma tanıma teknolojisi üzerinde çalışıyor olabilir. Alessandro Paluzzi, altyazı editörünün yan menüsünde CC olarak seçilebilecek yeni altyazı seçeneklerini gösterdiği bir ekran görüntüsü de paylaştı.

Kaynak
Snapchat is testing TikTok Duets-inspired feature called Remix, an auto-caption feature to improve accessibility is also in development

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu