Güncel

Snapchat, Spotlight Özelliğini Kullanıcılara Sundu

Bir dönemler Türkiye’de de bir hayli popüler olan ancak zaman içerisinde bu popülerliği yok olan Snapchat de TikTok’a rakip olma trendine katılan uygulamalar arasındaki yerini aldı. Firma, Spotlight adını verdiği özelliğini uygulamasına ekledi.

Spotlight özelliği ile birlikte Snapchat kullanıcılarının ürettiği içeriklere erişebilecekler. Bu bölümde karşınıza çıkan videolar, sadece takip edeceğiniz kişilerden değil tüm Snapchat kullanıcılardan oluşacak. Yani bu bölümde Snapchat’in bütün kullanıcıları yer alacak.

Snapchat, Spotlight Özelliğini Kullanıcılarına Sundu
Snapchat, Spotlight’ı Kullanıcılarına Sundu

Snapchat’in yeni Spotlight özelliği

Spotlight’a içerik yüklemek için takip edeceğiniz adımlar ise şöyle: Video Snap oluşturun – gönder düğmesine basın, ekranın üst kısmında bulunan Spotlight seçeneğini seçin. Snapchat’in Spotlight özelliğine içerik yüklemek için yapılması gerekenler bunlardan ibaret.

Snapchat, manuel olarak Spotlight katılımı düzenleyecek. Spotlight’a kabul edilebilmek için gönderilen bütün Snap’lerin, platform topluluk kurallarına uyumlu olması gerekiyor. Bu sayede Spotlight’ta komplo teorileri veya yanıltıcı içerikler paylaşılmayacak.

Snapchat'in yeni Spotlight özelliği
Snapchat’in yeni Spotlight özelliği

Ayrıca Snapchat, bugünden itibaren Aralık ayının sonuna kadar Spotlight içerik üreticilerine günde 1 milyon dolar verecek. Snap’i, Spotlight‘a kabul edilen tüm kullanıcılar, o günkü 1 milyon dolardan payına düşeni alacak. Alınacak pay ise Spotlight Snap’inin izlenme sayısına göre belirlenecek.

Spotlight’a video yüklemek için hesabın açık olma şartı da bulunmuyor. Ancak kullanıcının en az 16 yaşında olması gerek. Spotlight özelliği ABD, Danimarka, İsveç, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda, Norveç, Almanya ve Fransa’da kullanıma sunuldu. Türkiye de dâhil olmak üzere diğer ülkelere ise en kısa zamanda sunulacak.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu