Güncel

Snapdragon 875 AnTuTu Skoru

Mobil işlemci devi Qualcomm‘un çıkmak üzere olan işlemcileriyle ilgili konuşan Digital Chat Station, Snapdragon 875 AnTuTu skorunu ve Snapdragon 775G’nin AnTuTu puanını açıkladı.

Qualcomm, önümüzdeki günlerde bir etkinlik düzenleyecek. Şirket, bu etkinlik esnasında da 2021 model üst seviye telefonlara güç verecek yeni işlemcisini paylaşacak. Mevcut işlemcili amiral gemisi telefonlarda bulunan Snapdragon 865’in abisi olarak karşımıza çıkacak olan Snapdragon 875, Digital Chat Station’ın söylediğine göre rekabet getirecek bir performans artışında bulunacak.

Snapdragon 875 AnTuTu’da 740 bin puan aldı

Snapdragon 875‘in çalışmış olan bir örneği, AnTuTu’da yapılmış olan testlerde 740 bin puan aldı. 2020 model amiral gemisi telefonlara bulunan Snapdragon 865 işlemci ise, geçtiğimiz zamanlarda AnTuTu’da 600 bin puan almıştı. Aradaki 100 bin’lik puan farkı, 2021 senesinde çıkacak olan amiral gemisi telefon bekleyen kullanıcıların yüzünü güldürmeye yetecek gibi görünüyor.

Snapdragon 875 AnTuTu
Snapdragon 875 AnTuTu


Digital Chat Station’ın bahsettiği orta segmentin lider işlemcilerinden biri olan Snapdragon 775G ise Snapdragon 765G’nin abisi olarak nitelendirilebilir. Bu işlemci, AnTuTu testlerinden 320 bin puan alarak orta segmentte lider işlemcilerden biri olarak görülüyordu. Göründüğü üzere Qualcomm, 2021 yılında orta segment ve amiral gemisi telefonları performans açısından erişilemeyecek bir konuma getirmeyi düşünüyor. Digital Chat Station’a söylediği bilgiye göre Snapdragon 775G’nin AnTuTu skoru, 530 bin civarlarında olacak. Qualcomm’un etkinliği ile birlikte, bu işlemcilerle ilgili merak edilen her şey gün yüzüne çıkacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu