K-Pop

Snowdrop Dizisinin Durdurulması İçin Dilekçe Verildi

JTBC’de yayınlanacak olan ve BLACKPINK’ten Jisoo’nun başrolünü oynadığı yeni K-Drama “Snowdrop” hakkındaki tartışmalarla ilgili resmi bir dilekçe hazırlandı. Henüz yayınlamaya başlamayan dizi hakkında çıkan söylentiler nedeniyle insanlar endişeleniyor ve buna son verilmesi için çabalıyor. Bir gecede 96 binden fazla imza toplayan bu dilekçe, tarihin çarpıtılması nedeniyle dizinin yapımının ve yayınlanmasının durdurulmasını talep ediyor. Dilekçe içeriğinde şunlar yazıyor:

“Daha önce yayınlanan ‘Joseon Exorcist’ dramasında görülen bencillik seviyesinden sonra, bir yenisi daha çıkacak gibi görünüyor. Demokratikleşme hareketine Kuzey Kore’nin katılımının olmadığı defalarca kez kanıtlasa da, bu dizi bir casusu başrol yaptı. Bunun dışında hükümet adı altında başka şahıslar da Ulusal Güvenlik ve Planlama Bakanlığı’nı (günümüzde NIS) güzelleştirmeye çalışırken işkence gördü ve öldürüldü.

Görünüşe göre, sadece dramanın bir sahnesi olduğunu söyleyerek onu görmezden geliyorlar fakat sahnenin kendisi mevcut kurbanlara hakaret ediyor ve dizide açıkça siyasi baskı gösteriyor. Özgürlük, kafanıza göre yaşamanız anlamına gelmez. İnsanların, başkalarını kendi yöntemleriyle öldürmelerine izin vermeyi kabul edecek bir aptal yok. Ülkemizin kuruluşuna hakaret ettiği için bu dramın tüm çekimleri durdurulmalı ve tüm çekimler silinmelidir. Tüm desteklerinizi bekliyoruz.”

snowdrop blackpink'ten Jisoo
Dramanın Başrolünde BLACKPINK’ten Jisoo Yer Alıyor

Snowdrop Dizisi Hakkındaki Söylentilerin Yapımı Yansıtmadığı Söylendi

Tahmini çıkış tarihi 2021 yılının ikinci yarısı olarak düşünülen Snowdrop dizisi, senaryosunun bazı kısımlarının internete sızmasının ardından fazlaca eleştirildi. Çok fazla tepki ve eleştiriyle karşı karşıya kaldıktan sonra JTBC, Twitter üzerinden endişeleri ele alan resmi bir açıklama yaptı ve Snowdrop hakkında yayılan iddiaların yapımın planlarıyla uyumlu olmadığını yineledi.

Genel olarak Kore halkı, tarihi K-Dramaların gerçek tarihi çarpıtması konusunda çok duyarlı hale geldi. SBS kanalında yayınlanması planlanan Joseon Exorcist, ters tepkiler ile yüzleşen en son dram dizisi oldu ve sonuçta dramayı tamamen iptal etmek zorunda kaldı. Özelikle BLACKPINK’ten Jisoo başrolünde olduğu için tüm BLINK’lerin büyük heyecanla beklediği Snowdrop dizisinin akıbetinin ne olacağı henüz belli değil.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu