Güncel

Son Gelişmelerden Sonra Google Rest Çekti

Google rest çekti ve gene büyük bir problemin içinde yer alıyor. Google yaşanılan davalardan sonra dünyanın en çok kullanılan arama motoru konusunda liderliğini kaybet korkusu yaşıyor. Apple ile yaşadkları problem sonucunda davalık olan Google, iPhone’nun yeni serilerinde ana arama motoru olarak kullanılmama ihtimali bulunuyor.

Google Rest Çekti
Google Rest Çekti

Google ile dünya hükümetleri arasında problem yaşanıyor. En büyük arama motoru olan Google, Avustralya hükümeti ile problem yaşıyor. Google son dakika bir rest çekti. Avustralya pazarından çekiliyoruz şeklinde açıklama yaptı.

Google Amerika’da, Fransa’da ve son olarak Avustralya’da problemler yaşıyor. Amerika Mahkemeleri Apple ile olan sözleşmesinden dolayı dava açmıştı. Fransa’da ise haber gazetesine dava da kaybetmiş ve tazminat ödemek zorunda kaldı. Avustralya’da ise hükümet ile gerginlikler yaşıyor.

Google Rest Çekti ve Avustralya Pazarından Çekiliyor

Google faaliyetlerine son veriyor. Google ile Avustralya hükümeti arasında gerginliğin sebebi ne? Avustralya Meclisi geçtiğimiz günler de yeni bir kanunu onayladı. Kanuna göre teknoloji devleri Avustralya haberleri için medya kuruluşlarına belli bir miktarda para vermesi gerekiyor. Bu haber Facebook ve Google ilgilendiriyor.

Bu kanunu iki teknoloji devi kabul etmek istemiyor. İlk hamle Facebook’tan geldi. Facebook Avustralya’yı ilgilendiren haberleri yayınlamayacağını açıklamıştı. Avustralya’da insanlar Facebook’u haber takip etmek için kullanması da olayları karmaşık bir hale getiriyor.

Google Rest Çekti ve Faaliyetlerimizi Durdururuz Dedi
Google Rest Çekti ve Faaliyetlerimizi Durdururuz Dedi

Google Avustralya Genel Müdürü geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Avustralya hükümeti kanunu kabul ederlerse Avustralya pazarından çekilebiliriz şeklinde açıklama yaptı. Medya kuruluşlarına ödeme yapılması Google’nin çalışma şekline ters olduğunu açıkladı.

Avustralya Başbakanı ise kanunlarımız Avustralya’yı içeren kanunlardır. Tehditleri kabul etmiyoruz şeklinde açıklama yaptı. Facebook ve Google Avustralya Hükümetine baskılar yapıyor. İnsanlar hükümetin geri adım atmasını bekliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu