Güncel

Son Zamanların En Popüler Websiteleri

SEMrush adında ki bir pazarlama şirketi, eylül ve ekim ayında gerçekleştirilen internet trafiği çerçevesinde son zamanların en popüler websiteleri belirledi. Hootsuite ve We Are Social siteleri tarafından oluşturulan Digital 2020 October Global Statshot raporunu baz alan sıralama, kullanıcıların internet kullanım alışkanlılarını gözler önüne seriyor.

İnternet denildiği zaman akıllara ilk olarak sosyal medya gelir. Bir bakıma bu doğru çünkü her gün 2 milyondan fazla insan sosyal medya hesabı açıyor. Dünya genelinde sosyal medya kullanımı ise 4 milyarı aşmış durumda. Ayrıca yapılan araştırmalar kullanıcıların uyanık kaldığı zamanların %15’ini sosyal medya kullanarak geçirdiğini söylüyor. Fakat kullanıcılar interneti sadece sosyal medyaya giriş için kullanmıyor tabi ki diğer internet siteleri de oldukça fazla ziyaret ediliyor.

Son Zamanların En Popüler Siteleri
Son Zamanların En Popüler Siteleri

İşte Son Zamanların En popüler Websiteleri

Yapılan araştırmalara göre son zamanların en popüler internet sitesi Google. Bunun çok şaşırtıcı olmadığı da kesin. Çünkü insanlar aradıkları bir siteye erişebilmek için arama motoru kullanmayı tercih ediyor. Dünyanın en popüler arama motoru Google’un sahip olduğu ziyaretçi sayısı ise 105 milyar. Kullanıcılar her 25 dakikanın 1 saniyesini Google’da arama yaparken geçiriyor.

Son Zamanların En Popüler Siteleri
Son Zamanların En Popüler Siteleri

Sıralamada ki diğer ayrıntılara baktığımızda dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un da çok büyük bir kitleye sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca eskisi kadar popüler olmasa da Yahoo dünyanın en çok ziyaretçi toplayan 7. sitesi.

Sıralamada ki ilginç bir detay ise Instagram için geçerli. Daha önce yapılan benzer bir çalışma Instagram’ın 3. sıraya olduğu duyurmuştu. Ancak son çalışmadan sonra 6. sıraya gerilediğini görüyoruz. Ayrıca daha önce ilk 10 içinde yer alan Twitter da kendine 11.sıradan yer bulmuş durumda.  

Yaşanan haberlerden anında haberdar olmak için teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu