K-Pop

Song Hye Kyo, 1 Mart Bağımsızlık Hareketi Anısına Bağış Yapıyor

Popüler k-dramalardan tanıdığımız Güney Koreli oyuncu Song Hye Kyo, Sungshin Kadın Üniversitesi profesörü Seo Kyung Duk ile birlikte Los Angeles Kore Kültür Merkezi’ne 10.000 rehber kitap bağışladı. “Meet Our Country’s History Abroad (Yurtdışında Ülkemizin Tarihiyle Tanışın)” dizisinin bir parçası olan eylem, Manse Gösterileri olarak da bilinen Samil (1 Mart) Bağımsızlık Hareketi anısına yapıldı.

song hye kyo
Ünlü Oyuncu Bu Bağışıyla Diziye Beşinci Kez Katılmış Oldu

Dünyanın dört bir yanındaki ünlü müzelere Korece dil hizmeti sağlamaya yardımcı olmak için Kore dili eğitimini destekleyen Song Hye Kyo, daha önce Şangay, Tokyo, Paris ve diğer şehirlere benzer rehber kitap bağışlarında bulundu. Ünlü oyuncu bu bağışıyla diziye beşinci kez katılmış oldu. Bu rehber kitaplar özellikle hem Korece hem de İngilizce olarak iki ayrı dilde seçildi. Ayrıca kitaplar Los Angeles’taki bağımsızlık hareketinin tarihini de tanıtıyor.

Song Hye Kyo’nun 1 Mart Anısına Yaptığı Bağış Dünya Çapındaki Bağımsızlık Hareketini Destekliyor

Bağışlanan rehber kitaplarda Kore Ulusal Birliği Anıt Salonu, Kuzey Koreli bağımsızlık aktivisti Ahn Chang Ho’nun aile evi, Los Angeles’daki Dosan Ahn Chang Ho ile ilgili yerler, Rosedale Anıt Parkı ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar da yer alıyor. Profesör Seo Kyung Duk, Hallyu (Kore dalgası)’nun etkisiyle yabancı vatandaşların da Kore tarihi ile ilgilendiğini söyledi.

Profesör Duk “Umarız bu denizaşırı ülkelerde yaşayan Korelileri ve uluslararası öğrencileri Los Angeles’daki bağımsızlık hareketinin tarihi hakkında bilgilendirmeye yardımcı olur. COVID-19 salgını nedeniyle yurtdışında sürdürülen bağımsızlık hareketinin durumu yeterince iyi değil. Sanırım daha çok ilgi göstermemizin zamanı geldi.” şeklinde açıklama yaptı.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu