K-Pop

(G) I-DLE, Soojin Zorbalık Söylentileri Hakkında Resmi Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde (G) I-DLE grubunun üyelerinden biri olan Soojin hakkında zorbalık yaptığına dair dedikodular yayılmıştı. Başarılı grubun alt vokalisti, bu söylentilerle ilgili bağlı olduğu CUBE Entertainment ajansı aracılığıyla resmi bir açıklama yaptı. CUBE daha önce durumu kontrol ettiklerini ve bir kamuoyu açıklaması düzenlemek için doğrudan sanatçıları ile iletişime geçtiklerini belirtmişti.

(G) I-DLE Soojin’in Zorbalık Söylentilerine Açıklaması
Mağdurun Ablası, Kardeşine Soojin’in Zorbalık Yaptığını İddia Ediyordu

İddiada bahsi geçen kurbanın ablası, okulda zorbalık yaptığı söylentilerini ilk olarak Instagram, çevrimiçi topluluk panoları ve forumlar aracılığı ile yayarak küçük kız kardeşinin Soojin’in zorbalığının mağduru olduğunu söylemişti. İşte, bu tartışmalar hakkında plak şirketi CUBE Entertainment, Soojin ile konuştuktan sonra resmi bir açıklama yayınladı.

(G) I-DLE’ın Şirketi Soojin’in Olayının Ardından Kötü Niyetli Kişilere Gözdağı Verdi

Şirket: “Merhaba, ben CUBE Entertainment. İnternette yayılan paylaşımları üyemiz ile birlikte kontrol ettikten sonra Soojin, bahsi geçen mağdur ile telefonda tartıştıklarını mağdurun ablasının duyduğunu doğruladı. Fakat mağdurun ablası tarafından okul zorbalığına ilişkin öne sürülen diğer iddiaların doğru olmadığı da onaylandı. Hayallerine doğru adım adım ilerleyen (G) I-DLE grup üyelerimize artık zarar gelmemesini rica ediyoruz.

İleriye dönük olarak ise, kötü niyetli amaçlarla yanlış söylentiler yayınlayanlara karşı yasal işlem başlatacağız ve gelecekte cezalandırma konusunda herhangi bir önleyici işlem veya hoşgörüde bulunmayacağız.” açıklamasında bulundu. CUBE Entertainment, geçen yıl 15 Aralık’ta yanlış olayların, hakaretlerin, cinsel tacizlerin ve benzeri söylentilerin dağıtımını sürekli olarak izlemek amacıyla Sanatçı Haklarını Koruma Komitesi’ni kurdu.

Soojin Zorbalık Açıklaması
CUBE Entertainment Sanatçılarını Korumak İçin Önlemler Alacak

Şirket, açıklamasının devamında bu şekilde çevrimiçi sosyal medya platformlarında, grup üyelerine zarar verebilecek paylaşımların yayınlanmasını sürekli takip edeceklerini ve sanatçılarını koruyabilmek adına gereken her türlü önlemi alacaklarına dair kötü niyetli kişilere gözdağı verdi ve (G) I-DLE gubunu destekleyen ve seven herkese teşekkür etti.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu