Güncel

Sosyal Medya Fenomenleri 10 Milyon TL Ceza İle Karşı Karşıya

Sosyal medya fenomenlerinin takipçi sayılarını arttırmak için düzenledikleri çekiliş videoları Milli Piyangoya takıldı. Fenomenler hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Sosyal Medya Fenomenleri 10 Milyon TL Ceza
Sosyal Medya Fenomenleri 10 Milyon TL Ceza

İstanbul Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda yaptığı incelemelerde sosyal medya fenomenlerinin takipçilerini arttırmak amacı ile düzenledikleri çekilişlerde kanunsuzluk olduğunu tespit ettiler. Derinlemesine yapılan incelemelerde takipçi sayısı 2 milyonu aşkın Renymen, Enes Batur, Başak Karahan gibi isimlerin düzenlediği çekilişlerin şans oyunu kapsamında olduğu ve Türkiye de şans oyunu düzenleyebilecek tek kurumun Milli Piyango idaresi olduğu ifade edildi. Fenomenlerin suçlu bulunmasının sebebi olarak ise Milli Piyango idaresinden izinsiz çekiliş yapmak gösterildi.

Sosyal Medya Fenomenleri 10 Milyon TL Ceza İle Karşıya
Sosyal Medya Fenomenleri 10 Milyon TL Ceza İle Karşıya

Hapis Ve Para Cezası Alabilirler

Emniyet tarafından oluşturulan oluşturulan fezlekede Milli Piyango dairesine bağlı oyunları düzenleme veya düzenlenmesine vesile olma suçu 10 milyon TL’ye kadar ulaşmak ile beraber 2 yıla kadar hapis cezası da verilebilmektedir.

Savcılık tarafından aralarında  Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Pelin Baymazoğlu, Ahmet Sonuç Taner Yeşildağ gibi ünlü fenomenlerinde bulunduğu 10 kişiye soruşturma açıldı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu