Güncel

Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayanlara Ceza

Sosyal medyada Covid-19 kurallarına uymayanlara ceza kesilmeye mi başlanıyor? Bildiğiniz üzere Covid-19 virüsü nedeniyle yasaklar ve bazı kurallar devam ediyor. Dışarıya çıktığınız andan itibaren maske takmanız gerekiyor. Dışarda herkes ile aranız da mesafe olmalı. Ama ülkemizde bu kurallar uyulmuyor. Bu yüzden Covid-19 hastalığına yakalanan insanların sayısı gittikçe artıyor.

Özellikle mutasyon geçiren virüsün daha tehlikeli olduğunu unutmamanız gerekiyor. Uzmanların açıkladığına göre mutasyonlu virüs bir önceki virüse göre daha hızlı yayılıyor. Hızlı yayılmasının yanı sıra genç ya da yaşlı demeden herkesi etkiliyor ve solunum cihazı ile yaşamak zorunda kalıyorsunuz.

Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayanlara Ceza
Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayanlara Ceza

Uzmanlar bu açıklamalara ek olarak Covid-19 ile ilgili her türlü bilgiyi hemen doğruymuş gibi kabullenmemeleri gerektiğini söyledi. Uzmanların dediklerini sadece sosyal medya uygulamaları dinliyor gibi. Çünkü sosyal medya uygulamaları hastalıkla ilgili yanlış bilgi veren içerikleri hemen kaldırıyor. Bu kadar ağır geçen süreçte dünya ülkeleri bir takım çalışmaları yapıyor. Bunlardan biri de koyduğu yasaklar ve kurallar oldu. Devletler bu yasaklara uyulması ve kuralların çiğnenmesi için bir takım çalışmalar yapıyor.

Kırıkkale Valesi Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayan Kişilere Ceza Almasını Önerdi

Kırıkkale Valisi yasaklara ve kurallara uyulması açısından önemli bir adım atmak istiyor. Vali sosyal medya da sosyal mesafe ya da maske takmayan vatandaşlara para cezası kesilmesi için diğer valilere öneride bulundu. Vatandaşlar böyle bir şey olması durumunda olumsuz tepki vereceği düşünülüyor. Çünkü bu işlemi neye göre yapılacağı merak ediliyor. Çünkü Türkiye’de sosyal medyayı milyonlarca kişi kullanıyor. Bu kurallara uymayan kişiler nasıl tespit edileceği merak ediliyor.

Kırıkkale Valisi yaptığı öneri hakkında konuşma yaptı. Kırıkkale Valisi Osman Bilgin;

 “Sosyal medyada da kurallara uymayanlar tespit edilecek. Bu sadece bireysel değil toplumsal sağlık açısından risk oluşturmakta. Özellikle bizlerin başta vali olmak üzere, belediye başkanları, kaymakam arkadaşlarım, kamu kurum kuruluşlarının temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, siyasi parti temsilcilerinin örnek olması gerektiğini iletmek istiyorum. Bu manada herkes duyarlılığını en üst seviyede göstersin. ‘Bana bir şey olmaz.’ mantığını bırakalım” 

Kırıkkale Valisi Osman Bilgin

Bu açıklamalar ile devlet yetkililerini göreve davet eden Vali, son kez tüm vatandaşları kurallara uyması konusunda uyardı.

Kırıkkale Valesi Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayan Kişilere Ceza Almasını Önerdi
Kırıkkale Valesi Sosyal Medyada Covid-19 Kurallarına Uymayan Kişilere Ceza Almasını Önerdi

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu