Güncel

Spot Robot Köpek İçin Yeni Aksesuarlar Hazır

Spot robot köpek gelecek yıl farklı aksesuarlarla donatılacak. Teknoloji ilerledikçe ortaya çıkarılan ürünler daha farklı olmaya başlıyor. Farklı ürünlerin çıkmasının sebebini bilim insanları teknolojiye bağlıyor. Teknoloji geliştikçe ihtiyaçlar da farklılaşıyor. Radyasyon seviyesi yüksek yerler de insanların uzun süre çalıştırılması sağlık açısından oldukça zor. Ancak bu işin yapılması gerekiyor. Çare olarak bu alanlarda çalışabilecek robot tasarımları ön plana çıkıyor .

Bu tür robotların en iyilerinden bir de Spot robot köpek. Boston Dynamics’in ürettiği ve geliştirilmesini üstlendiği Spot Robot Köpek, ilk üretildiğinde büyük beğeni toplamıştı. Yüksek fiyatına rağmen 260 adet satılmıştı. Spot daha çok  petrol rafineri ve radyasyon seviyesi yüksek yerlerde çalıştığı gibi Pakistan’da sosyal mesafeyi hatırlatmak için de kullanıldı.

Spot Robot Köpek Kol Eklentsi
Spot Robot Köpek Kol Eklentsi

Geliştiriciler çok amaçlı robotu yeni aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirmeyi hedefliyor. Robot köpek için yeni tasarlanan kol eklentisi ve şarj aparatı ile robot sahiplerinin işlerini daha da kolaylaşacak. En basit anlamda robot, kapı açma veya eşya taşıma gibi bir çok işlevi yapabilir hale gelecek. Şarj aparatı sayesinde ise robot şarjı azaldığında kendi kendini şarj edebilecek.

Spot Robot Köpek Eklentisi Kol ve Şarj Aparatı

Gelecek yıl eklenecek olan kol aparatı hem otonom hem de kullanıcı tarafından kontrol edebilecek şekilde tasarlanıyor. Kol eklentisinin kendisine has ara yüzü bulunuyor. Şirket bir API aracılığıyla farklı geliştiricilere de imkan sağlıyor. Bu sayede bu eklentilere farklı özellikler yüklenebiliyor.

Güncel teknoloji haberlerini ve daha fazla haber için Teknotomy adresini takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu