Güncel

Spotify’den Nostaljik Çalma Listesi: Zaman Kapsülü

Günümüzde neredeyse en çok kullanılan müzik dinleme ve podcast yayınlama uygulaması olan Spotify, kullanıcılarına bir yenilik sunduğunu açıkladı. Bu yenilik zaman kapsülü adında ki yeni kişiselleştirilebilir çalma listesi. Spotify bu çalma listesi ile birlikte kullanıcılarına kendi nostaljik müzik listelerini oluşturmaları için bir kısa yol oluşturmayı hedefliyor. Artık kullanıcılar eskiden dinleyip çok sevdikleri şarkılara kolayca ulaşabilecek.

spotify
Spotify Zaman Tüneli

Spotify tarafından aktarılan bilgiye göre son zamanlarda kullanıcıların 50’ler, 60’lar 70’ler gibi aramaları yapma ve bu aramalar sonucunda kendilerine nostaljik çalma listeleri oluşturma oranlarında ciddi bir artış olmuş durumda. Kişiye özel müzik listeleri oluşturacak olan Zaman Kapsülü tam da bu artış göz önünde tutularak yapılmış bir etkinlik.

Belirttiğimiz gibi bu liste sizin için kişiselleştirilmiş bil çalma listesi olacak yani içinde 60’lardan kalma Jazz parçalarına, 90’lar türkülerine hatta daha önce adını dahi duymadığınız siz doğmadan çok önce yaşamını yitiren sanatçıların şarkılarına ulaşabilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bir durum

zaman kapsülü
Spotify Zaman Kapsülü

Spotify tarafından paylaşılan bilgide mobil cihazlar için ‘Dönem Müzikleri’ bilgisayarlar için ‘senin için derlendi kısımlarında görüneceği söylenen zaman kapsülü sürekli olarak güncellenecek ve adını dahi hatırlayamadığınız fakat geçmişte çok sevdiğiniz bir çok şarkıyı tekrardan dinleme olanağı sağlayacağını söylemek mümkün. Bugün itibarı ile çıkmış olan Zaman Kapsülü hem ücretsiz hem de ücretli Spotify kullanıcıları için kullanıma hazır durumda.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu