Güncel

Spotify Kids ile Çocuklar Sağlıklı Müzik Dinleyebilecek

Spotify kids, çocukların daha sağlıklı müzikler dinleyebilmesi için adım attı. Çocukların düzenli olarak tüketmeye başladıkları medya, büyüdüklerinde nasıl davrandıkları üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahip olabilir. Çünkü internet medyası, potansiyel olarak inançları ve fikirleri şekillendirmeye neden olabilecek türden bir şeydir. İnternet gerçekten çok büyük ve geniş bir yol olarak nitelendirilebilir. Bu yolda artık bu kadar mesafe kat edilmişken çocukların internette pek çok zararlı içeriğe maruz kalabileceklerini unutmamak önemlidir. Bu nedenle ebeveynler için önemsiz olarak gördükleri şeyleri bile kontrol edebilmeleri çok önemlidir.

Spotify Kids’e Gelen Yenilik Nedir?

Spotify Kids, temelde çocuklara zevk aldıkları her türlü müziği dinleme yetkisi verirken aynı zamanda ebeveynlerin yalnızca kendileri için zararlı olmayan müzikleri dinlemelerini sağlamaya da olanak tanıyan, müzik akışı uygulamasının çocuk dostu bir sürümüdür. Spotify’ın şu anda piyasaya sürdüğü bir başka özellik paylaşılan çalma listeleridir. Ancak çocuklar uygulamasında bu çalma listelerinin ebeveynler tarafından kontrolü yapılabilecek.

Spotify Kids'e Yeni Özellik
Spotify Kids’e Yeni Özellik

Bu uygulama yalnızca hizmetin aile premium sürümüne abone olanlar tarafından kullanılabilecek. Uygulamanın, ebeveynlerin kontrolünü yaptığı oynatma listelerinin sağlanması ebeveynlerin çocukları ile daha çok ilgilenebilecekleri anlamına geliyor. Bu yeni özellik sayesinde ebeveynler çocuklarıyla müziğe olan sevgilerini artırabilir, bir yandan da çocuklarının dinlediği müziğin sağlıklı olduğu konusunda herhangi bir şüphe duymayacak. Bu yeni özellik Spotify’ın yerini kesinlikle tüm kullanıcıları için çocuk dostu bir deneyim sağlayarak aile dostu bir hizmet olarak sağlamlaştırıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu