Güncel

Spotify Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Son zamanların en popüler müzik dinleme uygulaması konumunda olan Spotifty 2020 yılının son çeyreğini kapsayan mali durum raporunu yayınladı. Rapor ile birlikte Spotify kullanıcı sayısı da belli oldu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 2020’nin son üç ayında 25 milyon aktif abone kazanıldı. Böylece mevcut kullanıcı sayısı 345 milyona ulaştı. Spotify’dan beklenen rakam ise 343 milyondu. Buna ek olarak Spotify’ın premium kullanıcı sayısının 155 milyon civarında olduğu açıklandı. Bu da Premium kullanıcı sayısının yüzde 24 arttığı anlamına geliyor.

Spotify Kullanıcı Sayısı Belli Oldu
Spotify Kullanıcı Sayısı Belli Oldu

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin mali gelirleri de yükselmiş durumdadır. Bu doğrultuda Premium kullanıcılardan gelen para 1 milyar 887 milyon dolara ulaşmış ve şirketin ikinci çeyrekteki net kazancı 2 milyar 168 milyon Euro oldu.

Spotify’ın hazırladığı rapor olumlu gibi gözükse de aslında işler şirket için istenildiği gibi gitmedi. Zira uzman analistler şirket için öngörülerini çok önceden hazırlamışlardı. Ancak şu an ki mali rapor ön görülen seviyelerin altında kaldı. Spotify yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 2021 yılı için  9.01 milyar Euro ila 9.41 milyar Euro gelir beklendiği ifade edildi. Fakat analistlerin şirketten beklentisi 9.28 milyar Euro ila 10.09 Euro aralığındaydı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu