Güncel

Spotify Artık Şarkı Sözleriyle Buluyor

Bazı zamanlar kendinizi şarkının sözlerini bildiğiniz ama adını bilmediniz bir durumda bulabilirsiniz. Bu tür durumlarda Google üzerinden arama yaparak istediğiniz şarkıya ulaşabiliyorsunuz. Ancak çoğu müzik uygulamasında bu isteğinizi gerçekleştiremiyorsunuz.

Spotify Şarkı Sözleri ile Arama Yapıyor
Spotify Uygulamasında Şarkı Sözleri ile Arama Yapmak

Ancak Apple Music birkaç yıl önce iOS 12 ile şarkı sözlerini yazarak şarkıyı bulma özelliğini piyasaya sürmüştü. Kullanıcı sayısının fazla olmasıyla dikkat çeken rakip hizmetlerden biri olan Spotify’da ise böyle bir durum söz konusu değildi. Dolayısıyla Spotify uygulamasının en büyük eksikliklerinden birinin bu olduğunu söylenebilirdi. Eksikliklerini gidermeye çalışan ve sürekli kendini yenileyen müzik uygulaması sunduğu yeni güncellemesi ile artık bu özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Yani uygulamanın bu yeni güncellemesiyle birlikte kafanıza takılan şarkı sözü için Google üzerinde arama yapmanıza gerek kalmayacak.

Spotify’da Şarkı Sözüyle Arama Nasıl Yapılır?

Linafab Spotify'ın Yeni Güncellemesini Paylaştı
Linafab Yeni Güncellemeyi Paylaştı

Geçtiğimiz pazartesi Linafab’ın Twitter üzerinden paylaşım yaparak duyurduğu üzere, artık şarkı sözlerini yazarak arama yapılabiliyor. İster mobilde, ister bilgisayarda arama kısmına aradığınız şarkının sözlerini yazdıktan sonra uygulama sizlere en uygun seçenekleri sunuyor. Böylece Google’da şarkı ismini bulup daha sonra uygulamada şarkıyı açmanıza gerek kalmıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu