Güncel

Spotify Sesli Komut Özelliğini Getirdi

Dünyanın en popüler çevrim içi müzik dinleme ve podcast oluşturma platformu olan Spotify yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Karşımıza çıkartılmaya hazırlanan son özellik oldukça ilgi çekici görünüyor. Kullanıcı yorumlarını önemseyen Spotify sesli komut özelliği ile kullanıcıların isteklerine cevap vermek istiyor. Yakın zamanda bazı bölgelerde test aşamasında olan özellik geniş bir kullanıcı kitlesine sunulmuş olacak. Yeni özellik ile beraber Hey Spotify komutu ile telefona dokunmadan Spotify kullanabilirsiniz.

Spotify Sesli Komut Özelliğini Getirdi
Spotify Sesli Komut Özelliğini Getirdi

Geçtiğimiz saatlerde Spotify’ı açan kullanıcıların karşısına Hey Spotify özelliğinin kullanıma hazır olduğunu duyuran bir uygulama içi bildirim geldi. Bildirim ayrıca özelliğin kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili izinde istiyor.

Spotify Sesli Komut Özelliği Tehlikeli Mi?

Spotify sesli komut özelliği dikkat çekici olsa da yeni özellik bazı insanların aklına bu özellik ile beraber Spotify bizi dinleyebilir mi sorusunu getirdi. Bu olası bir durum olsa da Spotify yetkilileri yaptıkları açıklamada sesli veri kullanımına ilişkin gizlilik politikasını açıkça belirterek böyle bir durumun yaşanmayacağını ifade ettiler.

Bu arada Spotify’da hali hazırda sesli kontrol özelliği bulunuyor. Fakat uygulama bu özellik ile açılamıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar telefonlarını kullanmadan müzik dinleyebilecekler.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu