Güncel

Spotify, Yayın Lisansı İçin RTÜK’e Başvurdu

RTÜK’ün yaptığı açıklamaya göre Spotify, süre bitmeden RTÜK’e yayın lisansı başvurusunda bulundu. Böylelikle Spotify’ın Türkiye’de yasaklamalara takılma ihtimali ortadan kalktı.

Geçtiğimiz günlerde RTÜK, resmi internet sitesi üzerinden bir uyarı paylaştı. Spotify dâhil dört internet sitesine lisanssız yayın yaptıkları için lisans başvurusunda bulunmalarını söyledi. Ek olarak 72 saat süre tanımıştı. Verilen 72 saatlik süre bugün sona eriyordu ki Spotify’dan kullanıcılarını rahatlatan haber geldi.

Yayın Lisansı
Spotify Yayın Lisansı için RTÜK’e Başvuru Yaptı

Yayın Lisansı Başvurusu Sonrası Ne Olacak?

Konu ile ilgili yapılan ilk resmi açıklama ise RTÜK üyesi İlhan Taşçı’dan geldi. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ise şu sözleri kullandı. Spotify, verilen 72 saatlik sürenin dolmasına dört saat kala lisans için RTÜK’e başvurdu, sözlerini söyleyen Taşçı, böylelikle Türkiye’deki Spotify kullananların içlerine su serpmiş oldu.

Konu ile alakalı olarak RTÜK açıklama yaptı. Spotify içeriği gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir şirkettir ve verilen süre içerisinde başvurusunu yapmıştır. Böylece Spotify’ın Türkiye’de erişim herhangi bir yasaklanmaya takılma gibi bir ihtimali kalmamış oldu.

Spotify ile ilgili diğer gelişmelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu