Güncel

Spotify Yeni Özellikler ile Karşımıza Çıkacak

Dünyanın en popüler çevrim içi müzik dinleme ve Podcast oluşturma platformu olan Spotify. Geçtiğimiz sene hem iOS hem de Android işletim sistemleri için arayüzünü tamamen değiştirdi. Yaptığı değişiklikler ile beraber kullanıcılar için daha kişiselleştirilebilir bir platform oluşturan Spotify yeni özellikler ile birlikte bu kişiselleştirilebilirliği arttırmayı hedefliyor.

Spotify Yeni Özellikler İle Karşımıza Çıkacak
Spotify Yeni Özellikler İle Karşımıza Çıkacak

Spotify yeni gelecek olan özellikleri bir blog gönderesi ile birlikte açıkladı. Bu özelliklerden en çok göze çarpanı kullanıcıların son 3 aylık dinleme geçmişlerini göz önüne seren Son Oynatılanlar özelliği oldu.

Spotify Yeni Özellikleri Mart Ayında Kullanıcılara Sunacak

Uygulamaya gelecek ilk önemli değişiklik kullanıcıların son 3 aylık dinleme geçmişlerini gösteren Son Oynatılanlar özelliği olarak karşımıza çıkacak. Bu özellik dikkat çekecek gibi gözüküyor. Özellik hem Premium hem de ücretsiz kullanıcılara erişilebilir olacak.

Gelecek bir diğer özellik ile birlikte dünya çapındaki Premium kullanıcıları yeni ve ilgili podcast bölümlerini ana ekranda dinleyebilecekler. Yeni gelen Podcast bölümleri işaretlenecek yarım kalmış bölümler ise ilerleme çubuğu yardımı ile ifade edilecek.

Geleceği açıklanan söz özelikle beraber artık kullanıcılar yeni müzikleri daha kolay bir şekilde keşfedebilecek. Home Hub’nın üst kısmında yerleştirilecek bir alan da zevklerinize göre öneri sunan bir sistem ile karşılaşacaksınız.

Tüm bu yeni özellikler Mart ayı içerisinde kullanıcılar ile buluşacak. Özellikle Son Oynatılanlar özelliği çok dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu