Güncel

Spotify Zam Yapabilir

Son yılların en popüler çevrim içi müzik dinleme ve podcast oluşturma platformu olan Spotify kullanıcıları üzecek bir adım attı. Platform yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Spotify zam yapmaya hazırlanıyor. Açıklamaya göre şirket aile paketine zam yapma kararı aldı. Aile paketinin 14.99 dolardan 15.99 dolara çıkarılacağı açıklandı.

Spotify Zam Yapabilir
Spotify Zam Yapabilir

Spotify tarafından yapılan bu açıklama Amerika vatandaşları için sadece 1 dolarlık bir zam gibi gözükse de bu zam dalgasının Avrupa’yı da etkilemesi bekleniyor. Ayrıca Avrupa bölgesinde ki zamların bütün paketlerde olması bekleniyor.

Spotify Zam Yaparak Gelen Talebi Karşılamak İstiyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Spotify yetkilileri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış abonelik paketleri sunduklarını fiyat politikalarının da bunu göre şekillendiğini ifade ettiler.

Ülkemizde şu an 4 farklı abonelik planı bulunuyor bunların en ucuzu 8,99 TL’lik fiyatı ile öğrenci paketi olurken ardından 17,99 TL’lik fiyatıyla bireysel paket 23,99 TL’lik fiyatı ile duo paket ve 29,99 TL’lik fiyatı ile aile paketi geliyor. Çok büyük olasılıkla Avrupa’ya yapılacak olan zamlar ülkemizi de etkileyecek ve ülkemiz abonelik paketlerinde de ciddi zam ile karşı karşıya kalacağız.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu