Güncel

Spotify Zam Yapabilir

Günümüzün en popüler müzik dinleme ve podcast üretme sitesi olan Spotify 144 milyon premium üye ve 320 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu kadar kullanıcıya rağmen şirket yılın son çeyreğinde 101 milyon zarar etti. Bu zarardan sonra Spotify zam yapabilir.

Spotify son gerçekleştirilen kazanç açıklamasında kullanıcıları üzecek bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Spotify abonelik fiyatlarını arttırmayı düşünüyor. Açıklama bizzat Spotify CEO’su tarafından yapıldı.

Spotify Zam Yapmayı Düşünüyor
Spotify Zam Yapmayı Düşünüyor

Spotify Zam Yapmaya Başladı Bile

Spotify CEO’su Daniel Ek yaptığı açıklama da her geçen gün Spotify’ın içeriğinin zenginleştiğini bu nedenle de Spotify’ın artık çok daha değerli olduğunu belirtti. Bu sözlere ek olarak ise şirketin yakın zamanda abonelik paketlerine zam yapmayı düşündüğünü belirtti. Daniel Ek açıklamasını ise şirketimizi büyütmek için fiyatı bir kaldıraç olarak ne zaman kullanabileceğimizi belirlemede en güvenli sinyalin saat başına değer artışı olduğuna düşünüyorum ifadeleri ile noktaladı.

Spotify geçtiğimiz günlerde bazı pazarlarda abonelik fiyatlarını arttırmayı deneyeceğini açıklamıştı. Bu gün itibari ile Avusturalya’da ki Spotify aile planı aboneliği 17,99 Avusturalya Dolarından 18,99 Avusturalya Dolarına yükseltildi. Ayrıca İsviçre, Ekvador, Bolivya, Belçika zam yapılması beklenen ülkeler arasında.

Son günlerde eğlence sektöründe sık sık zam haberi duymaya başladık. Geçtiğimiz hafta içerisinde Netflix’te Amerika Birleşik Devletlerinde zam kararı almıştı. Bu zamlardan sonra kullanıcıların alternatif platformlara geçiş yapıp yapmayacağı oldukça merak konusu oldu.

Yaşanan olaylardan anında haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu