Güncel

Spotify’a Hikaye Özelliği Gelecek

Spotify’a hikaye özelliği geliyor. Müzik dinleme ve yayın platformu olan Spotify platformuna hikayeler özelliği gelecek. Geçtiğimiz günlerde Twitter platformu tarafından uygulanmaya başlayan Hikayeler, bundan böyle  Spotify platformunda da kullanılabilecek.  İşte detaylar.

Spotify'a Hikaye Özelliği Geliyor
Spotify’a Hikaye Özelliği Geliyor

Görünüşe göre hikaye adlı özelliği her platformda yer almaya başlıycak. Geçtiğimiz günlerde Spotify platformunda hikaye özelliğinin test edildiği iddia edildi. Kullanıcılar, sanatçılar tarafından yayınlanan veya doğrudan Spotify platformunun paylaştığı hikayelere erişebilecekler. Diğer platformlardaki gibi Spotify platformunun hikaye özelliği de 24 saatlik paylaşımlardan oluşacaktır. 

Spotify’a Hikaye Özelliğinin Detayları

Kullanıcıların yayın platformu içerisinde daha fazla zaman geçirmesine ve daha fazla içeriğe erişmesini fırsat sunan hikaye özelliği, zaten halihazırda test aşamasında olduğu söyleniyor. Bu özelliğin ilk olarak Spotify tarafından oluşturulan bir liste için denendiği iddia ediliyor. Spotify atılan iddiaların doğru olup olmadığı hakkında cevap vermesi bekleniyor.

 Hikaye, çalma listenizin veya sanatçının adının yanında küçük bir simge olarak yer alacaktır. Şarkıcıların veya liste başlatıcılarının yerleştirebileceği hikaye, Spotify platformu daha etkileşimli hale getirecek. Dahası hikaye ara yüzü, kullanıcıların farklı konulara, içeriklere göz atabileceği, videoları duraklatabileceği veya yeni hikaye paylaşabilecek.

Spotify'a Hikaye Özelliği Ne Zaman Gelecek?
Spotify’a Hikaye Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Spotify platformunun hikayeler özelliğini daha önce de denediğini ancak özelliği kullanıcılarına sunmaktan vazgeçtiği de biliniyor. Ağustos 2019 tarihinde programcı olan  Jane Manchun Wong, bu özelliğin platformun dahili kodunda barındırdığını ve kısa süre içerisinde hikayeler eklentisini yakın bir zamanda duyuracak şeklinde bir açıklama yaptı.

Spotify hikaye özelliğini bazı kullanıcılara sunacağını ve geri dönüşere göre hikaye özelliğini sunacağı iddia ediliyor. Sunucu düzeyinde yapılacak olan güncellemenin ne zaman olacağı halen kimse tarafından bilinmiyor. Bu sebep ile kullanıcıların, yeni özelliği denemek için biraz beklemeleri gerekiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu