Güncel

Spotify’da En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar

Spotify’da en çok dinlenen kadın sanatçıları açıklandı. Spotify ilk çıktığı günden itibaren yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Bu eklediği yeni özellikler sayesinde her gün yeni üyeler kazanıyor. Şu an da 345 milyon üyesi olan uygulama dünya en çok kullanılan programları arasında yer alıyor.

Uygulama geleneksel olarak her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü diğer uygulamalardan farklı bir şekilde kutluyor. Diğer uygulamalardan farklı olsa da uygulamanın bu kutlamasını gelenek hale getirdi. Bu kutlama ile özel günde kadın sanatçıları onurlandırmayı amaçlıyor. Spotify her sene geleneksel olarak Türkiye’de ve Dünya’da en çok dinlenen kadın sanatçıları paylaşıyor.

Spotify'da En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar
Spotify’da En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar

Spotify’da En Çok Dinlenen Kadın Sanatçılar Hangileri;

Spotify en çok dinlenen kadın sanatçıları bir istatistiklere göre belirliyor. Dünya Kadınlar Günü’ne özel istatistikleri 1 Ocak 2021 tarihi ile 22 Ocak 2021 tarihlerinde kullanıcıların yaptıkları seçimlere göre toplanıyor. Bu istatistikleri hem Dünya genelinde hem hizmet verdiği ülkeye göre ikiye ayırıyor. Gelin hep beraber en çok dinlenen kadın sanatçıları, hem de en çok dinlenen podcast yayınlarını inceyelim.

Dünya’da en çok dinlenen kadınlar; listenin son yıllarında hep lider olan sanatçı Taylor Swift bu yılda en çok dinlenen kadın sanatçısı oldu. Son 5 yılda yaptığı işler ile takdir edilen sanatçı Ariana Grande ikinci sırada yer alırken ülkemizde çok sevilen kadın sanatçı Dua Lipa üçüncü sırada yer aldı. Listede yer alan diğer isimler ise;

  • Halsey
  • Karol G
  • BLACKPINK oldu.
Black Pink
Black Pink

Dünya’da en çok dinlenen podcast ise Ashley Flowers ve Brit Prawat tarafından hazırlanan Crime Junkie yayını oldu.

Türkiye’de en çok dinlenen kadın sanatçılar ise; listenin yıllardır değişilmez ismi Sezan Aksu oldu. İkinci sırada son yıllarda popülaritesini artıran Zeynep Bastık yer aldı. Listenin üçüncü sırasında yabancı bir sanatçı olan Billie Eilsh oldu. Liste de yer alan diğer isimler ise ;

  • Sertab Erener
  • Yıldız Tilbe
  • Taylor Swift
  • Lil Zey
  • Ariana Grande
  • Lana Del Rey
  • Tuğçe Kandemir oldu.
Taylor Swift
Taylor Swift

Türkiye’de en çok dinlenen podcast Umarım Annem Dinlemez yayını oldu. Umarım Annem Dinlemez yayınında sonra ikinci sırada Merdiven Altı Terapi yer alırken üçüncü sıra da Nasıl Olunur? yayını yer aldı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu