Güncel

Steam Oyun Sayısı Açıklandı

Dünya üzerindeki en büyük kitleye sahip olan dijital oyun platformu Steam oyun sayısını 50 bine çıkardı. ABD mağazası için geçerli olan bu sayıya topluluk ihlalini işgal etmiş olup da kaldırılan oyunlar dâhil değildir.

Geçtiğimiz günlerde Ay Takvimi Yeni Yıl İndirimler ile oyuncular arasında oldukça heyecan yaratmış olan platform kütüphanesinin içerisinde listelemiş olduğu oyun sayısı konusunda 50 bini geçti.

Steam Oyun Sayısı 50 Bini Geçti

Popüler Dijital Oyun Platformu Steam Oyun Sayısı Açıklandı
Popüler Dijital Oyun Platformu Steam Oyun Sayısı Açıklandı

Steam ABD mağazası için geçerli olan bu sayı sadece şu an için platform üzerinde oynanabilecek oyunları dâhil ediyor. Ek olarak bu sayıya topluluk haklarını işgal eden, sözleşmesi biten ve oyuncuların şikâyetleri nedeni ile kütüphaneden kaldırılmış olan oyunlar dâhil değil.

Platform üzerinde olan 50 bin tane oyunun fiyatı ise 585 Bin 36 Dolar. 2020 yılı içerisinde aylık 120 milyon kullanıcıyı aşarak oldukça önemli bir dönüm noktasına ulaşan platform geçtiğimiz yıl ABD mağazası içerisinde yaklaşık olarak 10 bin tane yeni oyun yayınlamıştı.

Steam’in en büyük rakibi olarak görülen Epic Games, Steam için o kadar da çok göz korkutmuyor. Platformun kırmış olduğu rekorlar ile birlikte Epic Games ile arasında oldukça fazla fark olduğu ortada.

Özellikle pandemi nedeninden dolayı yoğun ilgi görmüş olan platform 2020 yılının Mart ayında 23,3 Milyon oyuncuya ulaşmıştı. Bunun ardından bu rekoru 2 Ocak 2021’de tekrar kırmış olan platform 25,4 Milyon oyuncu sayısına ulaşmış oldu. Ardından geçtiğimiz günlerde bu limiti daha da arttırarak 26,4 Milyon oyuncu sayısına ulaştı. Ek olarak Steam 26,4 Milyon oyuncu sayısının 7,3 milyonunun aktif olarak oynadığını söylemişti.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu