fbpx
Güncel

Steam Yeni Rekor Kırdı

Dijital içerik mağazası Steam yeni bir rekora daha imza attı. Eş zamanlı oyuncu sayısında kendi rekorunu kırmış olan platform tekrar bu rekoru kırarak adından söz ettirmeyi başardı. Steam her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya ve oyuncuların sevgisini kazanmaya devam ediyor.

Steam Yeni Rekoru Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı

Covid-19 yüzünden evlerine kapanmış olan insanlar can sıkıntılarını geçirecek şeylere yöneliyor. Birçok insanın yönelmiş olduğu şeyse online oyunlar oldu. Arkadaşlarla oyun oynanacak olduğu zaman akla gelen platformlardan biri ise Steam‘dir. Dijital içerik mağazası Steam pandemi sayesinde kullanıcı sayısında oldukça yüksek bir artış yaşadı. Bu artışın etkisi ile birlikte platform 24 Milyon’dan daha fazla olan eş zamanlı oyuncu sayısını 26 Milyon gibi yüksek bir sayıya çıkardı.

Steam Yeni Rekor İle Eş Zamanlı Oyuncu Sayısını 26 Milyon'a Çıkardı
Steam Yeni Rekor İle Eş Zamanlı Oyuncu Sayısını 26 Milyon’a Çıkardı

Platform anlık olarak 26 Milyon 36 Bin 995 eş zamanlı çevrimiçi oyuncu sayısına ulaşarak bu güne kadar kırılması güç bir rekora imza atmış oldu. Tüm zamanların en iyi skorunu görmüş olan platform aynı zamanda 7 Milyon 113 Bin 843 kişinin platform içerisinde oyun oynamasını sağladı.

Ek olarak bu oyuncu topluluğunun büyük bir kısmını CS:GO, GTA 5 ve Dota 2 gibi popüler oyunların oluşturmuş olduğu düşünülüyor. Son zamanlarda hem çok satanlar listesine hem de çok oynananlar listesine girmeyi başaran Valheim’in de bu konuya etkisi olabilir.

Steam yeni rekoruyla rakip olarak görülen Epic Games ile aralarına oldukça fark açmış durumda. Daha çok vermiş olduğu ücretsiz oyunlar ile dikkatleri üzerine çeken Epic Games Steam’in yeni rekoruna ulaşabilecek mi henüz bilinmiyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?