K-Pop

Stray Kids Üyesi Hyunjin’in Tüm Faaliyetleri Durduruldu

Geçtiğimiz haftalarda Stray Kids grubunun öncü rapçisi Hyunjin hakkında okul zorbalığı yaptığına ve şiddet uyguladığına dair iddialar ortaya çıktı. Çevrimiçi bir sosyal ağ platformunda gönderi yayınlayan isimsiz bir kişi, ünlü şarkıcıyı okuldayken kendisine ve bazı diğer arkadaşlarına zorbalık yapmakla suçladı ve şu an ünlü olup birçok kişi tarafından sevilip desteklenmesine anlam veremediğini belirtti. Ünlü olduğu için onu her gördüğünde kendi kötü anılarını hatırladığını da yazdı.

stray kids hyunjin zorbalık
JYP Entertainment Stray Kids’ten Hyunjin’in Tüm Faaliyetlerini Durduracağını Duyurdu

Bu olayların üstüne 27 Şubat günü, JYP Entertainment Stray Kids’ten Hyunjin’in eğlence sektörü faaliyetlerini durduracağını duyurdu. Bu haftanın başlarında ise, JYP Entertainment, Hyunjin’in okulda şiddete karıştığına dair iddialara değinen bir açıklama yaptı. Genç şarkıcı, JYP’nin açıklamasının yanı sıra el yazısıyla yazılmış bir özür mektubunu da paylaştı.

Stray Kids’ten Hyunjin’in Gelecekteki Faaliyetleri Hakkında JYP Entertainment Açıklama Yaptı

JYP Entertainment’ın en son yayınladığı açıklamada şunlar yazıyor: “Merhaba, bu JYPE. Bu açıklamayı Stray Kids grubunun üyesi Hyunjin’in gelecekteki faaliyetleri hakkında sizi bilgilendirmek için yazıyoruz. Ajans, üyemizin bu olaylardan daha önce katılmayı planladığı tüm faaliyetlerden sorumlu kişilerle iletişim kuruyor ve kendilerine yapılan zararı en aza indirecek şekilde faaliyetleri iptal etmenin en iyi yolunu araştırıyor.

Bu süreç biraz zaman aldı. Bu nedenle Hyunjin’in gelecekteki faaliyetleri hakkındaki bu açıklama da kaçınılmaz olarak ertelendi. Genç üyemiz, bir ünlü olarak tüm faaliyetlerini durdurduktan sonra dinlenmeye ve kendini düşünmeye zaman ayıracak. Ortaokul zamanlarında çeşitli insanları kaba ve uygunsuz sözleriyle incittiği için içtenlikle pişmanlık duyuyor.

Bu süreçte incittiği kişilerle empati yapıyor ve onların neler hissettiğini düşünüyor. Yaptıklarından dolayı incinenlerden içtenlikle özür diliyor ve o insanların bu yaralardan iyileşmesi için elinden geleni yapıyor. Bu sorunla bu kadar ciddi endişeye neden olduğumuz için içtenlikle özür dileriz. –JYP Entertainment

Kaynak
JYP Entertainment Releases Statement About Stray Kids’ Hyunjin’s Future Activities

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu